Aktualności

Włamywacze z narkotykami wpadli w ręce zabierzowskich policjantów

Dwóch mężczyzn włamało się do pojazdu, skąd ukradli sprzęt wędkarski o wartości 2 tysięcy złotych. Zostali namierzeni i zatrzymani przez zabierzowskich policjantów. Obaj wpadli też z amfetaminą. Jeden z nich okazał się włamywaczem recydywistą.

W ubiegłą niedzielę (7 lutego br.) policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zostali powiadomieni o włamaniu do auta i kradzieży z jego wnętrza sprzętu wędkarskiego o wartości 2 tysięcy złotych. Na miejscu zdarzenia śledczy wykonali oględziny. 
Już kolejnego dnia kryminalni, w ramach pracy operacyjnej, wpadli na trop sprawców, ustalając, że są nimi 42-latek z gminy Krzeszowice i 33-latek z Krakowa. Niezwłocznie udali się do nich na przeszukanie, gdzie odnaleźli nie tylko skradziony sprzęt, ale również narkotyki- blisko 9 gramów amfetaminy.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków, z tym że 42-latek włamania dopuścił się w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, z kolei  młodszemu do 10 lat więzienia. Odzyskany sprzęt policjanci zwrócili właścicielowi.

 

Powrót na górę strony