Aktualności

Pościg za motocyklistą drogą wojewódzką 977, zakończony blokadą w Tuchowie

Data publikacji 29.07.2020

Na drodze wojewódzkiej DW 977 z Tarnowa do Tuchowa motocyklista w kilka minut popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo. Wszystko zarejestrowała kamera tarnowskiej grupy Speed. Jak się okazało, 17-latek jechał bez uprawnień.

Opis filmu: pościg za motocyklistą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.52 MB)

W niedzielę w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tarnowie w rejonie ul. Tuchowskiej. Kilka minut po dwudziestej zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomimo dawanych znaków do zatrzymania, motocyklista odjechał w kierunku Tuchowa. Ponadto motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci grupy Speed ruszyli za nim w pościg. Motocyklista, uciekając, popełniał coraz poważniejsze wykroczenia. Po kilkuminutowym pościgu dopiero całkowita blokada drogi w rejonie stacji paliw w Tuchowie zmusiła kierowcę do bezwzględnego zatrzymania. 
Jak się okazało, powodem ucieczki był młody wiek kierowcy, brak uprawnień do kierowania oraz nieprzerejestrowany motocykl. Mężczyzna to siedemnastoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany, a po przesłuchaniu przekazany prawnym opiekunom. 

Młody człowiek musi się teraz liczyć z postępowaniem karnym oraz wykroczeniowym za swoje zachowanie na drodze. O jego losie będzie decydował tarnowski sąd. 
Prezentowany materiał filmowy pokazujemy ku przestrodze innym kierowcom, aby podejmowali na drodze same właściwe decyzje i nie narażali siebie i innych na zagrożenie. Kilka sekund może zdecydować o życiu i zdrowiu Twoim i innych. 
Życzymy szerokiej drogi oraz bezpiecznego dotarcia do zamierzonego celu.

Powrót na górę strony