Aktualności

Policjanci i Radio Bielsko w akcji „Świeć przykładem – Noś Odblaski”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji we współpracy z Radiem Bielsko, na terenie gminy Kęty przeprowadzili pierwszą w powiecie oświęcimskim akcję p.n. „Świeć przykładem –Noś Odblaski”. Do działań mających na celu promowanie noszenia odblasków przez pieszych, zostali również zaproszeni Burmistrz gminy Kęty, Sołtysowie z gminy Kęty, strażnicy miejscy oraz strażacy ochotnicy. W ramach akcji pieszym rozdano 1500 opasek odblaskowych.

Dziennikarze z Radia Bielsko, współpracując z różnymi jednostkami śląskiej Policji,  akcję profilaktyczną pod nazwą „Świeć przykładem –Noś Odblaski” realizują na terenie Śląska. Cieszy się ona dużym powodzeniem nie tylko wśród pieszych lecz również wśród innych użytkowników dróg. Radiosłuchacze  są zapraszani przez Radio Bielsko do różnych miejscowości, aby spotkać się z dziennikarzami, policjantami oraz przedstawicielami władz lokalnych, porozmawiać o bezpieczeństwie i odebrać opaskę odblaskową.
Podobnie było w ubiegły piątek (19.02.2021) lecz po raz pierwszy na terenie powiatu  oświęcimskiego, a dokładnie w siedmiu miejscowościach gminy Kęty: Bulowicach,  Kętach, Bielanach, Łękach, Nowej Wsi, Malcu oraz Witkowicach. Dziennikarze Radia Bielsko, policjanci z oświęcimskiej drogówki, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, strażnicy Miejscy z Kęt, strażacy ochotnicy, Burmistrz Gminy Kęty oraz Sołtysi, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, rozdawali opaski odblaskowe pieszym, rowerzystom oraz  radiosłuchaczom, którzy zjawili się na miejscu specjalnie, aby wziąć udział w akcji. W ramach działań do mieszkańców trafiło 1500 opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko. Kolejna akcja na terenie powiatu oświęcimskiego planowana jest na marzec 2021.
Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”.  
Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze, tak każdy bezpiecznie powrócił do swojego domu.

 

Powrót na górę strony