Aktualności

Na drodze wojewódzkiej w Wojniczu zginął rowerzysta

Data publikacji 30.07.2020

Wczoraj wieczorem, na obwodnicy Wojnicza doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 63-letni rowerzysta. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna na drogach Tarnowa i regionu od początku wakacji.

Zaalarmowane służby bardzo szybko przybyły na miejsce, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Niestety, w tym przypadku na pomoc mężczyźnie było już za późno. W wyniku poniesiony obrażeń zmarł na miejscu. Droga wojewódzka była częściowo zablokowana, a policjanci i strażacy zorganizowali ruch wahadłowy. Na miejscu pojawił się prokurator oraz policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy na podstawie relacji świadków oraz śladów pozostawionych na miejscu wypadku ustalili wstępnie przebieg zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego przejeżdżał rowerem przez drogę wojewódzką od strony cmentarza w kierunku rzeki Dunajec. Od strony ronda w kierunku Łętowic jechał swoim volkswagenem 25-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Na wysokości skrzyżowania doszło do zderzenia. Kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy i w wyniku wypadku nie ucierpiał. 
Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej oraz prokuratura w Tarnowie zbiera dokumentację, aby wyjaśnić szczegółowo, jak doszło do tego dramatu na drodze. 

Powrót na górę strony