Aktualności

Kęty. Nadal trwają poszukiwania zaginionej Kseni Wysogląd

Data publikacji 05.03.2021

Trzeci tydzień trwają poszukiwania zaginionej Kseni Wysogląd. 41 – letniej mieszkanki Kęt. Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy TOPR oraz rodzina, intensywnie poszukują zaginionej.

Kilkakrotnie przeprowadzono penetrację wyznaczonych rozległych rejonów na terenie gminy Kęty, Oświęcimia oraz terenów górskich.  W poszukiwaniach wykorzystano psy wyszkolone do poszukiwania ludzi, drony, quady, a także policyjny helikopter.  Sprawdzono tereny górskie w województwie śląskim w tym góry: Żar, Kocierz i Palenicę,  gdzie zaginiona lubiła wędrować. Policjanci przeanalizowali nagrania monitoringu miejskiego. Niestety nie natrafiono na żaden ślad mogący wskazać,  co stało się z zaginioną lub mogący pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu.

W ubiegłą środę (03.03.br.) tuż po godzinie 08, przeprowadzono dokładną penetrację ponad 30 km brzegów oraz koryta rzeki Soły od zapory w Czańcu woj. śląskie,  aż do Broszkowic tj. ujścia Soły do Wisły. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział  85 policjantów z Krakowa, Oświęcimia i Kęt, a także strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Kęty. Sprawdzano brzegi i lustro rzeki Soły na całym jej odcinku. Poszukiwania zakończono po 15. Również i w tym przypadku nie natrafiono na żaden ślad zaginionej.

Przypominamy, że Ksenia Wysogląd  13 lutego br. rano  wyszła ze swojego mieszkania w Kętach i od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodzinąjak również  nie jest znane miejsce jej pobytu.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu zaginionej o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach pod numer telefonu 47 83  26 500 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer telefonu alarmowego 112.

Rysopis zaginionej:
Wzrost 167 cm;
Średnia budowa ciała;
Włosy koloru blond;
Oczy niebieskie; 
Ubiór zaginionej:
Kurtka czarna typu górskiego;
Czarne getry;
Kozaki czarne typu górskiego;

Powrót na górę strony