Aktualności

69-latek odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych

Data publikacji 03.08.2020

W rejonie Nowej Huty krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim pojeździe posiadał nielegalne wyroby tytoniowe. Teraz odpowie on za przestępstwo skarbowe.

30 lipca 2020r. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji  w Krakowie w trakcie czynności służbowych na jednej z ulic w Nowej Hucie zauważyli mężczyznę, który z bagażnika zaparkowanego samochodu wyciąga podejrzane pakunki. Zwróciło to uwagę policjantów, którzy przypuszczali, że mogą to być nielegalne wyroby tytoniowe, dlatego postanowili wylegitymować mężczyznę. Okazał się nim być 69-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie czynności w bagażniku jego pojazdu ujawniono papierosy, które nie posiadały wymaganych prawem polskich znaków akcyzy. Jak się okazało były to wyroby rożnych podrobionych marek o łącznej ilości 1270 paczek oraz 12,63 kg krajanki tytoniowej. 
Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku Vat i akcyzy wynoszą 42 087,00 złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych. 

Powrót na górę strony