Aktualności

Publikacja w mediach pomogła w ustaleniu i zatrzymaniu wandala

Mężczyzna w styczniu br. zniszczył ostrym narzędziem siedzenia w kilku autobusach krakowskiej komunikacji miejskiej. Opublikowany w mediach wizerunek sprawcy, pomógł w jego zatrzymaniu. Sprawcę zauważył jeden z kierowców nocnego autobusu.

Pod koniec stycznia br.  w Komisariacie Policji IV w Krakowie przyjęto zgłoszenie od dyspozytora komunikacji miejskiej o zniszczeniu w kilku autobusach miejskich siedzeń, które zostały pocięte ostrym narzędziem. Straty z tego tytułu oszacowano na kwotę ok. 700 złotych.
Dołączony do materiałów sprawy zapis z monitoringu znajdujący się w pojazdach pozwolił na ustalenie, że uszkodzeń dokonuje ten sam mężczyzna.
Prowadzone przez policjantów czynności w tej sprawie nie doprowadziły do ustalenia personaliów sprawcy, dlatego funkcjonariusze za pośrednictwem mediów zwrócili się o pomoc w identyfikacji mężczyzny. 
W poniedziałek, 8 marca br., zarówno na stronach policyjnych, jak i w internetowych serwisach informacyjnych pojawił się wizerunek mężczyzny podejrzewanego o zniszczenie mienia.
Ten zabieg okazał się skuteczny, albowiem już kilka godzin później, kierowca nocnej linii autobusowej zauważył pasażera, którego rysopis odpowiadał wizerunkowi mężczyzny przedstawionemu na fotografiach w prasie. Kierowca pojazdu niezwłocznie powiadomił dyżurnego MPK, a ten policjantów.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału Sztab Policji krakowskiej komendy zatrzymali 45-letniego mężczyznę. Tego samego dnia, w komisariacie IV, w trakcie przesłuchania, zatrzymany przyznał się do popełnionego czynu, ale nie potrafił wyjaśnić motywu swojego działania. Usłyszał zarzut zniszczenia cudzej rzeczy, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Powrót na górę strony