Aktualności

Diler narkotykowy i jego klient w rękach krakowskich policjantów

Data publikacji 17.03.2021

Kryminalni z „ósemki” zatrzymali dilera narkotykowego oraz jego klienta, który chwilę wcześniej kupił u niego marihuanę. Policjanci zabezpieczyli blisko 250 gramów narkotyku. O wymiarze kary dla mężczyzn zadecyduje sąd.

Kryminalni z Komisariatu VIII Policji w Krakowie monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu wielickiego może posiadać znaczne ilości substancji psychotropowych, które sprzedaje i rozprowadza.10 marca br. udali się do miejscowości, w której mężczyzna miał zamieszkiwać. Tuż po godzinie 7, funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który wychodził z mieszkania dilera po zakupie u niego marihuany.  Chwilę później policjanci wkroczyli do mieszkania sprzedawcy  narkotyków. gdzie zatrzymali 31-letniego handlarza.. W trakcie przeszukania lokalu z udziałem psa tropiącego kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko 250 gramów marihuany, które znajdowały się w dwóch papierowych torbach, wagę elektroniczną oraz trzy młynki do suszu roślinnego. 31-latek był dobrze znany krakowskim policjantom, gdyż w przeszłości posiadał podobne notowania. Mundurowi w styczniu br. zabezpieczyli u niego blisko 55 gramów amfetaminy i ponad 10 gramów suszu roślinnego. Wówczas usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów posiadania oraz wprowadzania w obrót znacznej ilości narkotyków, za co może grozić mu kara pozbawienia wolności do10 lat . Dzień później sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Wobec drugiego z mężczyzn zastosowano dozór policyjny, a za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony