Aktualności

Kiedy właściciele byli w pracy ukradł im samochód i zabrał z domu sprzęt RTV

Data publikacji 19.03.2021

Trzebińscy policjanci zatrzymali 28-letniego podejrzanego o włamanie do budynku mieszkalnego oraz kradzież samochodu i sprzętu RTV. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rzeczy. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

17.03. br. około godz.15, policjanci z Trzebini  zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców miejscowości  Psary o kradziezy z włamaniem na jego szkodę. Sprawca miał się dostać do budynku mieszkalnego poprzez wyłamanie drzwi garażowych, skąd zabrał samochód m-ki Ford Mondeo a z domu ukradł telewizor, konsolę do gier , biżuterię i inne przedmioty. Straty właściciel oszacował na 28 000 zł. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło tego dnia w godzinach 5.00-14.00 czyli w czasie, kiedy właściciele posesji przebywali w pracy. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia tego wytypowali osobę, która mogła dokonać powyższego przestępstwa. Był to mieszkaniec tej samej miejscowości. Na terenie jego posesji ujawnili skradziony pojazd, a w jego wnętrzu telewizor, którego nie zdążył wypakować.  

W mieszkaniu zatrzymano mężczyznę, którym okazał się trafnie wytypowany przez patrol sprawca – 28-letni bezrobotny. W trakcie czynności w jego mieszkaniu odzyskano wszystkie skradzione przedmioty. Przy zatrzymanym, w kieszeni spodni, znaleziono kluczyki od skradzionego pojazdu. Zatrzymany nie przyznał się do dokonania kradzieży z włamaniem. Na miejscu wykonano czynności z udziałem technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady kryminalistyczne. Sprawcy za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wobec zatrzymanego Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Opis zdjęcia: na zdjęciu widać mężczyznę ubranego w ciemnozielona bluzę, który znajduje się w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. W tle widać kraty okienne. 

 

 

Powrót na górę strony