Aktualności

Oświęcim. Nocny patrol pomógł kobiecie z urazem głowy

Data publikacji 22.03.2021

Sierżant sztabowy Szymon Durlak oraz starszy posterunkowy Adrian Chowaniec, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z oświęcimskiej komendy Policji, podczas nocnej służby udzielili pierwszej pomocy kobiecie z poważnym urazem głowy. Gdyby nie interwencja mundurowych, nieszczęśliwy upadek mógłby mieć tragiczne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19/20 marca br. Policjanci patrolowali rejon osiedla Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 3, w rejonie cmentarza komunalnego, zauważyli zakapturzoną postać idącą środkiem ulicy i trzymającą się za głowę.  Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz. Kiedy podeszli bliżej zauważyli, że to kobieta, która ma zakrwawioną głowę. Mundurowi natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, tamując krwotok opatrunkiem. W trakcie rozmowy z kobietą ustalili, że jest to 49 – letnia mieszkanka Oświęcimia, która urazu głowy doznała, gdy pieszo wracała do domu. Przez nieuwagę potknęła się na chodniku, w wyniku czego wywróciła się i uderzyła głową w krawężnik jezdni.
Następnie policjanci zawieźli ranną do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie oddali ją pod opiekę ratowników medycznych.
 

Powrót na górę strony