Aktualności

Dzielnicowy o wielkim sercu

Aspirant Paweł Piotrowicz, policjant rewiru dzielnicowych bocheńskiej komendy nie pozostaje obojętny na ludzką krzywdę. Funkcjonariusz włączył się w pomoc pogorzelcom, którzy na początku br. stracili dach nad głową i w sposób bardzo aktywny pomaga rodzinie w powrocie do dawnego życia.

W styczniu br. w Bochni na ul. Dołuszyckiej doszło do pożaru budynku mieszkalnego, podczas którego całkowitemu spaleniu uległa więźba dachowa.( więcej na stronie, link: bohnianin.pl) Pożar domu pozbawił przysłowiowego ,,dachu nad głową”  cztery osoby,  z których jedna posiada niepełnosprawność intelektualną. Z uwagi na złą sytuację finansową oraz trudności w pokonywaniu spraw administracyjnych, dzielnicowy bocheńskiej jednostki asp. Paweł Piotrowicz wykorzystując posiadaną wiedzę, bardzo aktywnie udziela pomocy potrzebującej wsparcia rodzinie. Poprzez rozmowy z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni, Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni oraz pracownikami Urzędu Miasta Bochnia policjant włączył się w bezinteresowną pomoc pogorzelcom. Dzięki m.in. jego staraniom uruchomiona została zbiórka pieniędzy na odbudowę dachu na stronie: pomagam.pl  ( link do strony: https://pomagam.pl/odbudujmydach ).
W działania na rzecz rodziny włączony został również Caritas diecezjalny działający przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Pomagają także sąsiedzi, media lokalne oraz wolontariusze.  Obecnie trwają poszukiwania firmy, która podejmie się odbudowy poszycia dachowego. Na ten moment pogorzelcy przebywają w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni jednak mieszkanie w niedługim czasie z uwagi na przepisy administracyjne musi zostać zwolnione, dlatego też działania w remoncie budynku muszą być przeprowadzone sprawnie aby osoby mogły z powrotem w nim zamieszkać.

Asp. Paweł Piotrowicz codziennie stara się być blisko mieszkańców i pomagać im w rozwiązywaniu problemów.  Jego zaangażowanie w pomoc pogorzelcom dobitnie pokazuje, że służba w policji to nie tylko podejmowanie zgłaszanych interwencji ale przede wszystkim uczestniczenie w życiu mieszkańców i aktywna pomoc potrzebującym.

Szczegóły dla osób chcących włączyć się w pomoc pogorzelcom wpłacając datki finansowe znajdują się na stronie internetowej

Powrót na górę strony