Aktualności

Policjanci uratowali kobietę, która targnęła się na swoje życie

Data publikacji 25.03.2021

Nowotarscy funkcjonariusze przywrócili funkcje życiowe 32-latce, która następnie została przekazana pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Nowym Targu. Po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że kobieta chce popełnić samobójstwo, policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu przed domem zastali dwie osoby, w tym kobietę, która nagle straciła przytomność. Okazało się, że 32-latka ma mocno krwawiącą ranę ręki.  Funkcjonariusze zatamowali krwawienie. W pewnym momencie kobieta straciła funkcje życiowe więc policjanci natychmiast przystąpili do reanimacji, po której 32-latka odzyskała przytomność. Kobieta została ułożona w pozycji bocznej bezpiecznej i do przyjazdu załogi karetki pogotowia, fukcjonariusze cały czas kontrolowali jej stan.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, 32-latka przeżyła i została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.
 
 
Pamietajmy , żeby  w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy i wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.
Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.

Powrót na górę strony