Aktualności

Powiat oświęcimski. Trzech motocyklistów i czterech kierowców samochodów straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 10.08.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu, podczas weekendu zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50km/h. Tym razem na trzy miesiące z uprawnieniami do kierowania pożegnało się czterech kierowców samochodów i trzech motocyklistów.

7 sierpnia, o godzinie 11.40 w Osieku na ulicy Głównej  do kontroli drogowej została zatrzymana  34 – letnia mieszkanka Krakowa, która kierując samochodem marki Seat jechała z prędkością 102km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
Tuż przed godziną 13, w Oświęcimiu na ulicy Chemików do kontroli drogowej został zatrzymany 52  – letni mieszkaniec gminy, kierujący samochodem marki Honda. Mężczyzna jechał z prędkością 105 km/h, na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
8 sierpnia, policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Bielskiej w Bulowicach. Tuż po godzinie 16.30 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, który jechał z prędkością  109 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział  20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. 
Dwadzieścia minut później, na tej samej ulicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Suzuki, którym kierował 41 – letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie  do 50 km/h. 
Około godziny 21,  w Osieku na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli 19 – letniego mieszkańca Osieka, który kierował  samochodem marki Seat z prędkością 118 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Młody pirat drogowy posiada prawo jazdy zaledwie od pięciu miesięcy. 
9 sierpnia, o godzinie 10.40 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Honda, który jechał z prędkością  114 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą ma 46 – letni mieszkaniec Brzeszcz. 
O godzinie 16.15 w Osieku na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Yamaha, który jechał z prędkością  105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się, że za kierownicą ścigacza siedzi 25 – letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.
Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.
Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Lekceważenie przepisów zawsze zwraca uwagę mundurowych, którzy dbając o bezpieczeństwo na drodze, przerywają piratowi niebezpieczną jazdę i wyciągają stosowne konsekwencje.

 

Powrót na górę strony