Aktualności

Policjanci z Brzeszcz zatrzymali seryjnego włamywacza

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach rozliczają zatrzymanego 30 – latka z popełnionych przestępstw . Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie trzech włamań do domów jednorodzinnych, do których doszło w ostatnim okresie.

W miniony piątek (2.04.br.) tuż po godzinie drugiej, policjanci otrzymali zgłoszenie  od 58 – letniego mieszkańca Brzeszcz o włamaniu do jego domu. Jak wynikało z relacji poszkodowanego sprawca wykorzystując sen domowników wszedł niepostrzeżenie do ich domu i  ukradł dwie torby z zawartością kilkuset złotych oraz dokumentów. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie prowadzonych czynności natrafili na ślad wskazujący, że  związek z włamaniem ma  30 -  letni mieszkaniec Brzeszcz. Już po kilku godzinach mężczyznę zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie miasta. W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszał się zatrzymany, funkcjonariusze znaleźli część skradzionego mienia. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.
W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali również materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymany ma związek jeszcze z dwoma włamaniami do domów na terenie Brzeszcz. Funkcjonariusze ustalają także, czy zatrzymany miał również związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.
W grudniu ub. roku mężczyzna opuścił zakład karny po odbyciu czterech lat kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa kryminalne, w związku z tym za włamania będzie odpowiadał w warunkach recydywy.  Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony