Aktualności

Sprawca zakłócenia ciszy nocnej naruszył zasady kwarantanny

Data publikacji 16.04.2021

Za złamanie zasad kwarantanny 32 - letniemu mieszkańcowi gminy Kęty grozi  kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.   Mężczyzna pomimo obowiązku pozostania w domu, wyszedł, aby napić się alkoholu, po czym wracając, swoim śpiewem zakłócił spoczynek nocny mieszkańcom jednego z osiedli.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (14/15.04.2021). Tuż po godzinie drugiej, dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, znajdującego się przed  jednym z bloków na osiedlu Wyszyńskiego w Kętach, który swoim głośnym śpiewem zakłóca ciszę nocną mieszkańcom.
We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci w trakcie legitymowania stwierdzili, że 32- letni mieszkaniec gminy Kęty ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania w związku z obowiązującą go do 17 kwietnia br. kwarantanną domową.
W związku z powyższym, na mężczyznę za zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom nałożony został mandat karny, natomiast za zlekceważenie zasad sanitarnych 32 - latek  odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Za to wykroczenie grozi mu  grzywna do 5 tys. zł.  O sprawie zostanie powiadomiony również sanepid, który na mężczyznę może nałożyć karę pieniężną do 30 000 zł.
Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają przepisy wprowadzone w związku z epidemią, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Powrót na górę strony