Aktualności

Wypadek motocyklisty w powiecie tarnowskim

Data publikacji 20.04.2021

Sezon motocyklowy jeszcze się na dobre nie rozpoczął, a już w regionie tarnowskim odnotowujemy groźne wypadki z udziałem jednośladów.

18 kwietnia, około godziny 14.20, na drodze wojewódzkiej z Gromnika do Tarnowa na lekkim łuku drogi młody motocyklista „złapał” pobocze drogi, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Został wyrzucony z motocykla na odłeglość kilkudziesięciu metrów. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci. 23-latek trafił do tarnowskiego szpitala ze złamaniem jedynie kości łopatki. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Droga wojewódzka była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Zorganizowane zostały objazdy dla samochodów drogą lokalną.

Tydzień wcześniej, 11 kwietnia po godzinie 14 w miejscowości Kowalowa, kierujący motocyklem, 55-letni mężczyzna, jadąc wraz z pasażerem, na łuku drogi utracił panowanie nad motocyklem i wypadł z jezdni do rowu. W wyniku upadku kierujący motocyklem doznał złamania ręki oraz nogi, a podróżująca z nim kobieta złamania kręgosłupa i żeber. Kierowca Moto Guzzi, a także pasażerka zostali przetransportowani do szpitala im Św. Łukasza w Tarnowie. O tej sprawie pisaliśmy tutaj: link do strony tarnowskiej policji

W ostatnim tygodniu w powiecie tarnowskim miał miejsce tylko jeden wypadek drogowy, kolizji było aż 51. Policjanci zatrzymali 19 nietrzeźwych kierowców. Ponadto 54 kierowców w regionie straciło swoje prawa jazdy, z czego 53 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Jeden z nich za jazdę w stanie nietrzeźwości.

 

  • Elementy plastikowe rozrzucone na pasie drogowy. Widoczne wyrwane przednie koło motocykla. W tle tory kolejowe oraz zabudowania mieszkalne
  • Miejsce wypadku motocyklisty. Na środku drogi rozbity motocykl. Ślady rozsypanego detergentu oczyszczajacego drogę z paliwa i oleju. W tle słuzby ratunkowe.
  • Zbliżenie na wrak motocykla. Widok z tyłu
  • Zbliżenie na wrak motocykla widok z przodu. Brak przedniego koła.
Powrót na górę strony