Aktualności

Policjanci z Tarnowa ocalili życie mężczyzny

Data publikacji 21.04.2021

Walkę z czasem o życie mieszkańca Krakowa stoczyli policjanci tarnowskiej drogówki - st. sierż. Mateusz Kawa i sierż. Krzysztof Krawczyk. Dzięki profesjonalnie udzielonej pomocy mężczyzna w stanie stabilnym trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, koło południa oficer dyżurny tarnowskiej policji otrzymał informację o mężczyźnie znajdującym się w miejscowości Melsztyn, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Dyżurny od razu wysłał w teren patrol, znajdujący się najbliżej prawdopodobnego miejsca przebywania mężczyzny.

W poszukiwaniu samochodu oraz jego właściciela policjanci rozpoczęli sprawdzanie terenu wzdłuż Dunajca i drogi wojewódzkiej nr  980.

Ponieważ niegdzie nie było poszukiwanego funkcjonariusze postanowili poszerzyć obszar poszukiwań. Jadąc od Charzewic w stronę Melsztyna, zauważyli drogę gruntową prowadzącą w kierunku rzeki, a na niej świeżo odbite ślady samochodu. Policjanci zdecydowali pójść tym tropem i po przejechaniu 100 metrów znaleźli poszukiwany samochód, a obok, w zaroślach, ubranego nieadekwatnie do pogody, trzęsącego się z zimna, w strugach deszczu mężczyznę. Mężczyzna miał mocno krwawiące rany na ciele. Obok leżał nóż, a dookoła wszędzie pełno było krwi. Ślady krwi zauważalne były też na samochodzie pokrzywdzonego. Policjanci zdając sobie sprawę, że obrażenia mogą zagrażać życiu mężczyzny zadziałali błyskawicznie, przystępując do tamowania krwotoku. Potem opatrzyli rany i okryli go folią termiczną aby jeszcze bardziej się nie wychłodził. Na miejscu pojawił się także drugi patrol policjantów ruchu drogowego z Tarnowa, w składzie sierż. Marcin Kruk i asp. Dariusz Porębski, którzy pomogli kolegom zająć się rannym, a także zapewnili bezpieczny i sprawny przejazdy karetce.

Po przyjeździe medyków okazało się, że mężczyzna stracił dużo krwi i jest w stanie wstrząsu. Dzięki policjantom przeżył i został przetransportowany do szpitala.

 

Powrót na górę strony