Wydarzenia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Data publikacji 01.09.2023

Zachęcamy wszystkie małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tegorocznej pilotażowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023.

Małopolskie prestiżowe działanie w zakresie edukacji uczniów zostało rozszerzone na województwa: podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie. Będzie realizowane pilotażowo przez poszczególne komendy wojewódzkie Policji w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023. Przedsięwzięcie to jest koordynowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 
Małopolski Wojewódzki Laureat Konkursu będzie oceniany przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji, która wyłoni Ogólnopolskiego Laureata w Pilotażowym Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”
Warto podkreślić, że w Małopolsce od lat konkurs ”Odblaskowa Szkoła”, cieszył się dużą popularnością. Od 2010 roku zrealizowanych zostało już 12 edycji i w sumie wzięło w nim udział ponad 3700 szkół podstawowych. Ponad 650 tys. uczniów zostało wyposażonych w elementy i kamizelki odblaskowe.  W sumie ukazało się około 32 tys. publikacji w mediach lokalnych, ogólnowojewódzkich i ogólnopolskich promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. Przeprowadzono około 4 tys. konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
 
Szczegóły dotyczące Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2023 zamieszczone zostały w regulaminie.

Powrót na górę strony