Z życia garnizonu

Dąbrowska drogówka otrzymała nowe narzędzia do walki z piratami drogowymi

Data publikacji 30.08.2021

Policjanci z dąbrowskiej drogówki otrzymali kolejne nowoczesne narzędzia do walki z przestępczością na drodze. TruCAM LTI 20/20 to najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenie, łączące w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego, laserowego pomiaru prędkości, natomiast Analizator Aquilascan to profesjonalne urządzenie do wykonywania testów na obecność narkotyków w organizmie osoby badanej. Sprzęt został zakupiony z budżetu Policji.

Dziś (27.08.br.) do funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji trafiły nowe narzędzia do walki z piratami drogowymi. Urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów TruCam II LTI 20/20 pozwala na precyzyjną detekcję prędkości oraz rejestrację wideo i zdjęć w kolorze. Miernik prędkości gromadzi pełen zestaw dowodów zarejestrowanych kamerą wideo, a obraz o wysokiej rozdzielczości umożliwia identyfikację marki pojazdu, numeru tablicy rejestracyjnej oraz twarzy kierowcy, a także posiada tryb motocyklowy. Natomiast AquilaScan to profesjonalne urządzenie do wykonywania wstępnych testów na obecność narkotyków w organizmie u badanej osoby. Badanie polega na pobraniu próbki śliny, którą policjant następnie wkłada do analizatora i już po kilku minutach na wyświetlaczu odczytuje on wynik, a dzięki wbudowanej drukarce otrzymuje wydruk badania. Analizator jest w stanie wykryć nawet najmniejsze dawki zakazanych substancji.

Policjanci zaczną używać nowego wyposażenia lada dzień. Urządzenia do walki z piratami drogowymi o wartości ponad 35 000 zł zostały zakupione z budżetu Policji.

 

Powrót na górę strony