Z życia garnizonu

Pożegnaliśmy naszego Kolegę, asp. sztab. Marka Krawczyka

Data publikacji 09.12.2021

Ceremonia pogrzebowa, w której uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, nadinsp. Michał Ledzion, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem w asyście kompanii honorowej OPP w Krakowie. Asp. sztab. Marek Krawczyk został pośmiertnie odznaczony srebrną odznaką ” Zasłużony Policjant”.

W środę, o godzinie 13, pożegnaliśmy naszego Kolegę asp. sztab. Marka Krawczyka – kierownika Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, wspaniałego człowieka i zaangażowanego związkowca, przewodniczącego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który po prawie rocznej walce z chorobą zmarł w wieku 52 lat.

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. dra Kazimierza Fąfarę, wartę przy trumnie Marka pełnili policjanci kompanii honorowej OPP w Krakowie. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion uhonorował pośmiertnie asp. sztab. Marka Krawczyka srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”, ktorą przekazał na ręce wdowy. Podczas mszy Komendant Powiatowy Policji w Brzesku w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych pożegnał Zmarłego, dziękując mu nie tylko za wzorową służbę ale i bycie wspaniałym kolegą i przyjacielem.

Następnie, kondukt żałobny przejechał na cmentarz komunalny gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie. 

W ostatniej drodze towarzyszyła Markowi pogrążona w bólu Rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy, reprezentanci organizacji i instytucji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gen insp. Michal Ledzion, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz wraz z Zastępcą mł. insp. Wacławem Dańcem oraz całą kadrą kierowniczą brzeskiej komendy.

Obecni byli także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Podczas uroczystości pogrzebowych Kompania Reprezentacyjna oddała salwę honorową, po której uczestnicy uroczystości złożyli wieńce oraz wiązanki. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion złożył wieniec od Komendanta Głównego Policji.

Aspirant sztabowy Marek Krawczyk w szeregach Policji służył 25 lat. Był doskonałym fachowcem i wzorowym policjantem, a przede wszystkim pomocnym, życzliwym i uczynnym kolegą. Miał 52 lata. Pozostawił pogrążoną w rozpaczy rodzinę i przyjaciół, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim smutku i żalu.

Powrót na górę strony