Z życia garnizonu

Policjanci ze Spytkowic otrzymali nowy radiowóz

Data publikacji 23.12.2021

Oznakowana Kia Sportage zasiliła policyjną flotę Posterunku Policji w Spytkowicach. Samochód został zakupiony ze środków pochodzących z Komendy Głównej Policji i Urzędu Gminy Spytkowice.

W środę (22 grudnia br.) przed Urzędem Gminy w Spytkowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu służbowego, jakim była Kia Sportage z 2021 roku, z silnikiem o mocy 180 km oraz napędem na cztery koła.

W uroczystkości uczestniczył mł. insp. Arkadiusz Śniadek – Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach,  Mariusz Krystian – Wójt Gminy Spykowice, asp. Paweł Rajda – Kierownik Posterunku Policji w Spytkowich oraz  Jerzy Piórowski – Przewodniczący Rady Gminy.

Nowy radiowóz kosztował ponad 126 tys. złotych. Jego zakup został sfinalizowany w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz gminy Spytkowice, która sfinansowała to przedsięwzięcie w 50 %.  W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów  będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopni ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby. Nowoczesny samochód nie tylko sprawdzi się na drogach asfaltowych, ale również ułatwi policjantom dojazd do miejsc trudno dostępnych.

 

Powrót na górę strony