Z życia garnizonu

Nowy radiowóz dla funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju

Data publikacji 29.12.2021

Piwniczański komisariat Policji wzbogacił się o nieoznakowaną Kię Ceed. Nowy radiowóz będzie służył policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odwiedzającym region.

28 grudnia br. w Piwnicznej-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Policyjna flota komisariatu zyskała nieoznakowaną Kię Ceed z silnikiem benzynowym o pojemności 1.5, wyprodukowaną w 2021 roku. Nowy radiowóz kosztował ponad 94 tys. złotych, a jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych gmin Piwniczna-Zdrój i Rytro, a także powiatu nowosądeckiego, które w połowie sfinansowały to przedsięwzięcie. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Policji.

W uroczystym przekazaniu radiowozu wziął udział Starosta Nowosądecki - Marek Kwiatkowski, Burmistrz Piwnicznej-Zdroju - Dariusz Chorużyk, Wójt Gminy Rytro - Jan Kotarba oraz Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu - mł. insp. dr Krzysztof Dymura a także Komendant Komisariatu w Piwnicznej – Zdroju nadkom. Dariusz Król. Szef sądeckich policjantów podziękował przedstawicielom władz samorządowych, za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwy był zakup radiowozu, a także wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę. 

  • Komendant Dymura dziękuje samorządowcom, na zdjęciu również Komendant Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju
  • nieoznakowany radiowóz przed Komisariatem Policji w Piwnicznej-Zdroju
  • wspólne zdjęcie przy nowym radiowozie
Powrót na górę strony