Z życia garnizonu

Nowy hybrydowy radiowóz dla chrzanowskiej Policji

Data publikacji 11.01.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymali hybrydowy radiowóz marki Toyota Corolla. Nowy oznakowany radiowóz trafił do chrzanowskiej jednostki dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które współfinansowały zakup tego nowoczesnego radiowozu.

W poniedziałkowe południe tj. 10 stycznia br.  na placu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  odbyło się uroczyste przekazanie nowego oznakowanego radiowozu. Kluczyki nowego radiowozu policjantowi rewiru dzielnicowych wręczył Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga wspólnie z Burmistrzem Miasta Alwerni Beatą Nadzieja Szpila. Gości zgromadzonych na placu komendy przywitał  Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie insp. Michał Gamrat, który podziękował staroście i burmistrzowi za dotychczasową współpracę i okazane wsparcie. Ponadto podkreślił jak bardzo ważny jest ciągły wzrost poczucia bezpieczeństwa dla mieszkańców, a zakup nowego radiowozu z całą pewnością pomoże mundurowym dotrzeć na czas do zgłoszonej interwencji.

Nowy radiowóz kosztował blisko 110 tys., z czego 50 tys. złotych przekazało Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i 5 tys. złotych Urząd Miasta w Alwerni. Toyota Corolla jest drugim samochodem hybrydowym  w chrzanowskiej jednostce Policji.

Powrót na górę strony