Z życia garnizonu

Sześć nowy radiowozów na wyposażeniu tarnowskiej Policji

Data publikacji 20.01.2022

Tarnowscy policjanci mają prawdziwe powody do zadowolenia. Właśnie powiększyli swój tabor o kolejne radiowozy. Sześć nowiutkich pojazdów dołączyło do floty Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i są wykorzystywane przez mundurowych w ich codziennej służbie, między innymi podczas patrolowania terenu miasta i powiatu.

Końcówka 2021 roku była wyjątkowo udana dla tarnowskiej Policji. Samochodowa flota mundurowych zwiększyła się o kolejnych sześć radiowozów.

Dwie nieoznakowane Kie Ceed, z których jedna przekazana została do dyspozycji Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie, druga – kryminalnym z komisariatu Tarnów-Centrum, zakupione zostały przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Oznakowana Toyota Corolla o napędzie hybrydowym, zakupiona przy wsparciu władz samorządowych gmin Skrzyszów i Lisia Góra, trafiła do służb prewencji Komisariatu Tarnów-Centrum. Niskoemisyjna oznakowana Toyota Corolla Hybrid, współfinansowana przez samorząd Gminy Tuchów, Ryglice i Szerzyny, zakupiona została dla policjantów z komisariatu w Tuchowie.

W zakupie oznakowanej Kii Sportage, z przeznaczeniem dla policjantów Komisariatu w Wojniczu, partycypowały władze samorządowe Gminy Wojnicz i Zakliczyn, a nieoznakowanego Nissana Qashqai, dla Komisariatu Policji w Żabnie, współfinansowały władze samorządowe Miasta i Gminy Żabna oraz Gminy Wietrzychowice.

Zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu władz samorządowych, które jak nikt inny rozumieją potrzebę inwestowania w poprawę bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Lokalne samorządy nie szczędziły środków na ten cel, przekazując stronie policyjnej kwotę 329 529 złotych, z czego: 94 529 złotych – przekazało Starostwo Powiatowe w Tarnowie, po 27 500 złotych Gmina Skrzyszów i Lisia Góra, po 31 250 złotych - Gmina Wojnicz   i Zakliczyn,  władze Tuchowa - 27500 złotych, wójtowie  Ryglic i Szerzyn – po 13 750 złotych, samorząd Żabna – 50 000 złotych i Gmina Wietrzychowice 12 500 złotych.

Nowa inwestycja pochłonęła łącznie ponad  658 tysięcy złotych. Sfinansowanie tak dużej transakcji było możliwe przez partycypowanie w kosztach lokalnych samorządów i Policji w proporcjach 50/50. Połowę wyłożyły samorządy, a policyjne środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.

Nowoczesne radiowozy już trafiły do KMP w Tarnowie i jej terenowych jednostek. Zakupione z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, posłużą policjantom do sprawniejszego dotarcia wszędzie tam, gdzie są potrzebni i gdzie bezpieczeństwo ludzi oraz ich dobytku jest zagrożone.

Dodajmy, że zakupione końcem 2021 roku sześć radiowozów, to nie jedyne nowe samochody jakie pozyskała Komenda Miejska Policji w Tarnowie w ubiegłym roku. Od końca maja 2021 policjanci Wydziału Sztab Policji wykorzystują w służbie, wartą ponad 212  tysięcy złotych, oznakowaną Toyotą Land Cruiser. Od sierpnia tarnowska „drogówka” pracuje na miejscu wypadków drogowych, korzystając ze specjalistycznego, odpowiednio wyposażonego do swoich potrzeb Volkswagena CRAFTERA, zakupionego za kwotę ponad 460 tysięcy złotych. Oba samochody zostały sfinansowane z budżetu Policji.

  • 8 pojazdów przekazanych w tym roku komendzie w Tarnowie
  • KIA Sportage
  • miniaturowe zdjęcia nowych radiowozów - oznakowanych i nieoznakowanych
  • na pierwszym planie dwie nieoznakowane Kie , za nimi stojące w rzędzie 6 nowych samochodów tarnowskiej policji
  • wnętrze volkswagena w tzw. wypadkowego wykorzystywanego pracy na miejscu zdarzeń drogowych
Powrót na górę strony