Z życia garnizonu

Krakowski dzielnicowy sierż. szt. Bartłomiej Bednarski z tytułem Mistrza Polski Armwrestlingu

Data publikacji 28.04.2022

Sierż. szt. Bartłomiej Bednarski podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Armwrestlingu, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia w Jaworznie, wywalczył pierwsze miejsce w kat. 86 kg siłując się na prawą rękę oraz drugie miejsce siłując się na lewą rękę. To kolejne medale w karierze policyjnego tytana, który już dziesięciokrotnie zostawał Mistrzem Polski, zdobywał wysokie lokaty w zawodach międzynarodowych oraz dwukrotnie zwyciężył w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.

Sierż. sztab. Bartłomiej Bednarski na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Krakowie. Funkcjonariusz łączy pracę na dzielnicy ze swoją wielką pasją, jaką jest siłowanie się na rękę. Swoją przygodę z tą dyscypliną sportową Bartłomiej Bednarski rozpoczął jako 15-latek i kontynuuje ją z sukcesami do dziś. Pierwsze sportowe laury, jeszcze w kategorii juniorskiej, zawodnik zdobywał w 2006 roku. Rok później przyszły policjant był Mistrzem Polski w kat. juniorskiej 65 kg oraz zajął IV miejsce, siłując się na prawą rękę w Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Kolejne lata treningów przynosiły kolejne tytuły zdobyte już jako senior, w tym tytuły Mistrza Polski kat. 65 kg, 70 kg, 75 kg oraz 86 kg. Przyszły również sukcesy na arenie międzynarodowej w tym III miejsce w kat. 63 kg senior wywalczone w 2008 roku podczas Pucharu Świata Zawodowców oraz V miejsce w Mistrzostwach Europy w kat. senior 70 kg lewa ręka w 2010 roku. 

W 2019 roku Bartłomiej Bednarski był niepokonany w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kat. 95 kg oraz w kat. OPEN (wszystkie wagi). 
W tym roku dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Krakowie wykazał się doskonałą sportową formą podczas XXII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, które rozegrane zostały w dniach 8-10 kwietnia w Jaworznie. W budynku hali widowiskowo-sportowej zmierzyło się około 200 zawodników z całej Polski. Podczas siłowych zmagań Bartłomiej Bednarski udowodnił, ze nie ma sobie równych w kat. 86 kg senior prawa ręka. W siłowaniu się na lewą rękę policjant zajął drugą lokatę. Tym samym Bartłomiej Bednarski wywalczył dziesiąty w karierze tytuł Mistrza Polski Armwrestlingu.

Sierż. szt. Bartłomiejowi Bednarskiemu serdecznie gratulujemy sportowych sukcesów. Cieszymy się, że w krakowskim garnizonie mamy tak utytułowanego zawodnika, który skutecznie łączy policyjną służbę ze sportową pasją. 
 

  • W trakcie siłowania na rękę z konkurentem
  • Zdjęcie Bartłomieja przed plakatem
  • Dwa medale zdobyte na zawodach
  • Dyplom z zawodów
  • Drugie zdjęcie w trakcie siłowania na rękę z konkurentem
  • policjant przed komisariatem
Powrót na górę strony