Z życia garnizonu

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komisariatu Policji V w Krakowie na podium organizowanych mistrzostw Kick-boxingu w Krynicy-Zdrój

Data publikacji 01.10.2020

W cyklicznie organizowanych Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu realizowanych w Krynicy-Zdroju uczestniczył funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komisariatu Policji V w Krakowie mł. asp. Łukasz Głąbiński . Profesjonalne przygotowanie idące w parze z determinacją reprezentanta Policji pozwoliły zająć mu II miejsce na podium.

25-27 września br. w organizowanych zawodach wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego oraz funkcjonariusze służb mundurowych z całej Polski. Uczestnicy biorący udział w turnieju liczyli blisko 195 osób. Zawody odbywały się w formułach Pointfighting, Kick Light oraz K-1 zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu. Dyscyplina sportowa opiera się na stosowaniu zarówno bokserskich ciosów pięścią, jak i kopnięć. Mł. asp. Łukasz Głąbiński startował w mistrzostwach w dwóch formułach Pointfighting i Kick Light.  Pomimo dużej ilości zawodników z terenu całej Polski, w swojej kategorii wagowej do 84 kg funkcjonariusz Komisariatu Policji V w Krakowie zajął II miejsce w formule Pointfighting. Zajęcie tak wysokiego miejsca w zawodach, wymagało systematycznego podnoszenia sprawności fizycznej i przygotowania wytrzymałościowego. Gratulujemy zdobycia II miejsca i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Powrót na górę strony