Z życia garnizonu

Komendant Krzysztof Dymura powołany na stanowisko przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

Data publikacji 02.10.2020

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – inspektora Romana Kustera, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. dr Krzysztof Dymura, został dzisiaj uroczyście powołany na to stanowisko.

Dzień objęcia stanowiska przez nowo wyznaczonego Komendanta jest dniem szczególnym w funkcjonowaniu jednostki – powiedział na początek uroczystości zastępca powołanego komendanta, mł. insp. Adam Bukański. Witając zebranych podkreślił, że policyjny ceremoniał reguluje przebieg takiej uroczystości, jednak w szczególnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, zostały podjęte szczególne środki ostrożności.

W tej doniosłej dla jednostki chwili, Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Krzysztofowi Dymurze towarzyszyli: insp. Roman Kuster – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza, Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Adam Bukański i kom. Zbigniew Zacher oraz przedstawiciele kadry kierowniczej i związków zawodowych sądeckiej Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster zwrócił się do nowego Komendanta takimi słowami: Panie Oficerze, gratuluję powołania na to stanowisko. Jestem przekonany, że podoła Pan temu zadaniu i  że Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu będzie bardzo dobrze zarządzana. Z kolei zwracając się do zebranych podkreślił: To jest jeden z moich najlepszych oficerów i mam nadzieję, że będzie o Was dbał i że razem stworzycie jedną, wielką rodzinę Policji w Nowym Sączu. Nie mam żadnych wątpliwości, że dzięki doświadczonej i oddanej służbie kadrze, ta komenda nadal będzie osiągała bardzo dobre wyniki, realizując zadania na rzecz bezpieczeństwa miasta i powiatu.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się również przedstawiliście lokalnego samorządu. Panie Komendancie wierzę, że współpraca będzie układała się bardzo dobrze i życzę, aby tutaj, na Sądecczyźnie wiodło się Panu, jak najlepiej – powiedział starosta, Marek Kwiatkowski. Prezydent Ludomir Handzel zwrócił się również z podziękowaniami do Komendanta Wojewódzkiego Policji: Ta decyzja to strzał w dziesiątkę dla miasta i powiatu. Już ten krótki okres współpracy pokazał, że Pan inspektor będzie wspaniałym komendantem, że współpraca będzie układała się bardzo dobrze. Ta służba jest dla mnie bliska, dlatego Pan Komendant zawsze znajdzie u mnie wsparcie.

Nowy Komendant podziękował za ciepłe słowa i zaufanie jakim go obdarzono, powierzając mu tak odpowiedzialne stanowisko oraz obiecał, że dołoży wszelkich starań, by swoje obowiązki pełnić jak najlepiej – To bardzo ważny dzień w mojej karierze policyjnej. To wielkie wyróżnienie, ale też i wielka odpowiedzialność, dlatego wszystkie swoje wysiłki, dotychczasową wiedzę i doświadczenie zawodowe będę wykorzystywał, żeby tego zaufania nie zawieść. Będę starał się, by ta jednostka realizowała swoje zadania na najwyższym poziomie, a jednocześnie zależy mi na bardzo dobrej atmosferze w pracy i służbie, bo działając jako jedność, będziemy w stanie wykonać najtrudniejsze zadania.

Mł. insp. Krzysztof Dymura podziękował swoim zastępcom oraz kadrze kierowniczej – To ludzie, dla których służba w Policji jest pasją. Myślę, że przy wsparciu takich profesjonalistów praca będzie dla mnie bardzo owocna i będzie przynosiła dobre efekty.

Komendant podziękował również prezydentowi i staroście za życzliwe przyjęcie i wsparcie w dotychczasowych działaniach, deklarując dalszą dobrą współpracę.

Zwrócił się również do przedstawicieli związków zawodowych działających w sądeckiej komendzie, wyrażając nadzieję, że dzięki konstruktywnemu dialogowi będzie można rozwiązywać wszystkie problemy pracownicze i podnosić jakość funkcjonowania jednostki.

Szefowi sądeckiej Policji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

***

Mł. insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego (studia prawnicze) oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Posiada stopień naukowy doktora (dyscyplina: nauki o bezpieczeństwie) i jest uczestnikiem wielu szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa, w tym międzynarodowych w Anglii, Niemczech i Czechach.

Przebieg służby:

  • 20.09.1996 - rozpoczęcie służby w Komendzie Rejonowej Policji w Bochni
  • 01.06.2000 - funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 08.03.2011 - Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 15.12.2018 - p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 01.06.2019 - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • 04.05.2020 - p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu
  • 01.10.2020 - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu

 

Powrót na górę strony