Z życia garnizonu

Grybowska policjantka-kickboxerka przywiozła z mistrzostw dwa srebrne medale

Data publikacji 07.10.2020

Starszy sierżant Teresa Baldowska do swoich sportowych sukcesów dorzuciła kolejne dwa srebrne krążki. Policjantka wywalczyła je podczas 9. edycji Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, które zorganizowano w dniach 25-27 września br. w Krynicy-Zdroju.

W krynickim uzdrowisku do walki stanęło 195 zawodników i zawodniczek z 65 formacji mundurowych z naszego kraju. Rywalizacja odbywała się w formułach K1 Rules, kick light i pointfighting, a o tytuły walczyli zarówno seniorzy, jak i weterani.

Na mistrzostwach sądecką Policję reprezentowała sierż. Teresa Baldowska, która na co dzień służy w Komisariacie Policji w Grybowie. Funkcjonariuszka wywalczyła dwa srebrne medale w żeńskiej kategorii pointfighting Senior +70kg oraz kicklight Senior +70kg.

To już kolejny udany występ policjantki z Grybowa. Jesienią 2019 roku, podczas sportowego debiutu, st. sierż. Teresa Baldowska wywalczyła podwójne wicemistrzostwo Polski w kategorii +70kg w formie walki pointfighting i kicklight na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w Chotowej koło Dębicy. W marcu br. policjantka zdobyła dwa złote medale, a jej drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej I Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, które odbyły się w Krynicy-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw!