Z życia garnizonu

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze otrzymali radiowóz terenowy

Data publikacji 09.12.2022

Kia Sportage to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Zatorze. Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Zator, które w sfinansowały część jego zakupu. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację Policji.

Wczoraj (08.12.2022) w Komisariacie Policji w Zatorze odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu oznakowanego typu suv. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział pan Mariusz Makuch Burmistrz Gminy Zator, pan Stanisław Orlicki Przewodniczący Rady Miasta oraz ksiądz Jacek Wieczorek Proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha i Jerzego w Zatorze.
Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie i realizację promesy na kwotę 65 000 złotych przekazanej już w czerwcu br. podczas otwarcia Komisariatu Policji w Zatorze na zakup samochodu terenowego. Podkreślił, że działanie to wskazuje, że samorząd czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie. 
Komendant Komisariatu Policji w Zatorze podinspektor Dariusz Kulig w słowach podziękowania również podkreślił, że zakup nowego radiowozu wartego 166 000 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Zator. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny terenowy radiowóz w znacznej mierze usprawni ich działania.
Przedstawiciele gminy Zator potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców, a także turystów odwiedzających Dolinę Karpia jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem. 
Po przemówieniach policjanci zaprezentowali nowy radiowóz.

Nowy policyjny terenowy wóz to KIA Sportage
 

Radiowóz Kia Sportage  ma silnik benzynowy 1.6 T-GDI o mocy 150 Km z manualną, sześciobiegową skrzynią. To samochód, który  może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Jest wyposażony w system łączności dla służb mundurowych, czujnik wraz z kamerą cofania, specjalne oświetlenie uprzywilejowania oraz inne wyposażenie niezbędne policjantom w służbie. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach, które charakteryzuje się szerokimi żółtymi pasami fluorescencyjnymi.
 

  • poświęcenie radiowozu przez księdza obok zaproszeni goście
  • Komendant Chowaniec dziękuje burmistrzowi Zator
  • Komendant Chowaniec dziękuje radnemu podajac dłoń
  • komendant Kulig dziękuje radnemu podając dłoń
  • przedstawiciele gminy Zator wewnątrz radiowozu
  • radiowóz przed komisariatem
  • radiowóz przed budynkiem obok stoi policjant
Powrót na górę strony