Z życia garnizonu

Dzięki samorządom Posterunek Policji w Nawojowej zyskał nowy radiowóz

Data publikacji 25.01.2023

Nowy nieoznakowany radiowóz zasilił tabor sądeckiej Policji. Dzisiaj pojazd został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Posterunku Policji w Nawojowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup sfinansowały władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i trzech sądeckich gmin – Nawojowej, Łabowej i Kamionki Wielkiej.

24 stycznia br. przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla policjantów z Nawojowej, zakupionego z funduszy przekazanych Policji przez lokalne władze samorządowe. W spotkaniu wziął udział insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki wraz z Justyną Tokarczyk – Sekretarzem Powiatu Nowosądeckiego, Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Rybarskim, dr inż. Stanisław Kiełbasa – Wójt Gminy Nawojowa, Andrzej Stanek – Wójt Gminy Kamionka Wielka oraz asp. sztab. Marek Cieśla – Kierownik Posterunku Policji w Nawojowej.

Szef sądeckich policjantów, przekazując samorządowcom okolicznościowe listy z podziękowaniami, zwrócił się do nich, wyrażając wdzięczność za sfinansowanie zakupu nowego radiowozu: „Po raz kolejny sądecka Policja może liczyć na Państwa zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu możemy jeszcze efektywniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Bardzo cenię sobie naszą współpracę i liczę, że w dalszym ciągu będzie równie owocna” – mówił Komendant.

Nowy radiowóz przekazany policjantom z Nawojowej to Toyota Corolla wyprodukowana w 2022 roku, z 1,5 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 126 koni mechanicznych. Koszt jej zakupu wyniósł ponad 105 tysięcy złotych i w całości pokryły go władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz gmin Nawojowa, Łabowa i Kamionka Wielka.
 

Powrót na górę strony