Z życia garnizonu

Małopolscy policjanci wyróżnieni za zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej

Data publikacji 14.10.2020

Z okazji przypadającego w październiku Dnia Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania, a w szczególności za pracę na rzecz dzieci i młodzieży oraz współpracę z nauczycielami i gronem pedagogicznym małopolscy policjanci zostali wyróżnieni Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystych obchodów w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz nagrody. Wśród wyróżnionych policjantów medalami nadanymi przez Ministra Edukacji Narodowej Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec odznaczył:

  • insp. Macieja Kubiaka – Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, 
  • mł. insp. Roberta Michalika  – Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,
  • nadkom. Kingę Leszkiewicz – Specjalistę Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wyróżnieni policjanci z Małopolski na co dzień ściśle współpracują z przedstawicielami kuratorium, szkół oraz innych instytucji wychowawczych na rzecz dzieci i młodzieży.

Medal Komisji Edukacji Narodowej jest polskim odznaczeniem resortowym nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego. Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany jest nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Powrót na górę strony