Z życia garnizonu

Młodszy inspektor Jacek Cholewa powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie

Data publikacji 18.05.2023

18 maja br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji powołania mł. insp. Jacka Cholewy na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie. Na stanowiska zastępców komendanta zostali także powołani podinspektor Mateusz Dańda oraz kom. Mariusz Bachowski. Na nowe stanowiska wprowadził ich Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.

W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tomasz Drożdżak, Prokurator Okręgowy Rafał Babiński, Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj,  Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Powiatu Krakowskiego Leszek Dolny, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała, Kapelan Małopolskiej Policji ks. Łukasz Michalczewski, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ks. kanonik Krzysztof Bogdał oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie. Po przywitaniu gości, odczytany został rozkaz personalny o powołaniu mł. insp. Jacka Cholewy na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie. Kolejnym punktem uroczystości było przywitanie się komendanta powiatowego ze sztandarem jednostki.

Następnie odczytane zostały rozkazy personalne o powołaniu podinsp. Mateusza Dańdy na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie oraz o powołaniu kom. Mariusza Bachowskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie.

Jako pierwszy głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, gratulując Komendantowi Powiatowemu Policji w Krakowie oraz jego zastępcom objęcia nowych stanowisk. Nadinsp. Michał Ledzion powołanym komendantom życzył również powodzenia na nowych stanowiskach, podkreślając przy tym, jak duże doświadczenie i predyspozycje posiadają. Dodał także, że wyzwaniem jest zarządzanie jednostką pod która podlega największy powiat w Małopolsce, jednak jest przekonany, że wybrał na to stanowisko odpowiednią osobę.

Po nim wystąpił Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk. Nowemu komendantowi oraz jego zastępcom życzył powodzenia oraz samych sukcesów na nowej drodze zawodowej. Wicestarosta złożył również podziękowania za ostatnie miesiące współpracy i dodał, że jest przekonany, że będzie ona przebiegała, jak dotychczas, na wysokim poziomie. Dodał, że współpraca pomiędzy starostwem, a miejscową Policją jest bardzo ważna, bo służy podniesieniu bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Na koniec głos zabrał obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie  mł. insp. Jacek Cholewa. Na wstępie podziękował komendantowi wojewódzkiemu za zaufanie i powołanie go na nowe stanowisko, dodając, że jest to dla niego ogromny zaszczyt.  Mł. insp. Cholewa zapewnił także dobry i efektywny poziom swojej służby oraz  funkcjonowania jednostki. Kolejno podziękowania skierował do gości oraz do kadry kierowniczej za dotychczasowe wsparcie, dodając że ma nadzieję, utrzymania poziomu współpracy i zaangażowania w służbie.


Młodszy inspektor Jacek Cholewa jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku w Komisariacie Policji VIII w Krakowie. Od 2005 roku pełnił służbę w pionie kryminalnym Komisariatu Policji II w Krakowie, gdzie rok później objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej. W latach 2008 – 2011 był Naczelnikiem Sekcji i Wydziału Dochodzeniowo — Śledczego Komisariatu Policji I w Krakowie, a następnie Zastępcą Komendanta tego komisariatu. Od 2016 do 2017 roku był Komendantem Komisariatu Policji II w Krakowie, a od 2017 roku Komendantem Komisariatu Policji I w Krakowie. 10 czerwca 2019 r. objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.  3 lutego 2023 r. mł. insp. Jackowi Cholewie powierzono obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, a 15 maja 2023 roku został powołany na to stanowisko.

Powrót na górę strony