Z życia garnizonu

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie wyposażona w trzy nowe radiowozy

Data publikacji 19.05.2023

Dzisiaj (19 maja br.) w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów. Samochody trafiły do Wydziału Sztab oraz komisariatów w Świątnikach Górnych i Zielonkach.

Nowoczesne samochody zostały zakupione przy współfinansowaniu samorządów: Starostwa Powiatowego w Krakowie, Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne oraz Urzędów Gminy w Zielonkach, Mogilanach i Michałowicach, które przeznaczyły na ten cel łączną kwotę około 305 tysięcy złotych. Dzięki temu na ulice powiatu krakowskiego trafiły trzy oznakowane pojazdy marki Kia Ceed.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów: Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Piekara, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Powiatu Krakowskiego Leszek Dolny, Radny Powiatu Krakowskiego Piotr Opalski, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne Małgorzata Duży, Wojt Gminy Zielonki Bogusław Król, Wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski, Wójt Gminy Michałowice Antoni Rumian.
Z ramienia Policji obecni byli: Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Cholewa, jego zastępcy podinsp. Mateusz Dańda oraz kom. Mariusz Bachowski, a także kadra kierownicza i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Swoją obecnością uroczystość uświetnił policyjny Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ks. kanonik Krzysztof Bogdał, który poświęcił radiowozy.
Komendant podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wzbogaciła się o nowy sprzęt. Zaznaczył, że dzięki dobrej współpracy z lokalnymi samorządowcami mieszkańcy powiatu krakowskiego żyją w poczuciu większego bezpieczeństwa.
Starosta Krakowski w swoim przemówieniu również zaznaczył, że uroczystość jest przykładem dobrej współpracy Policji z samorządami, wyrażając jednocześnie nadzieję na jej dalsze kontynuowanie. Podkreślił, że jest pełen zadowolenia, przekazując tak nowoczesny sprzęt naszej jednostce, gdyż jak dodał, sprawna Policja przekłada się na bezpieczeństwo w powiecie krakowskim.
Po zakończeniu uroczystości funkcjonariusze zaprezentowali obecnym nowe pojazdy.
Już jutro wszystkie radiowozy wyjadą w swoje pierwsze patrole. Z pewnością sprawdzą się w trakcie podejmowanych interwencji oraz zapewnią większą efektywność w służbie i większe bezpieczeństwo.
 

  • nowe radiowozy stojące przed komendą powiatową policji
  • nowe radiowozy stojące przed komendą powiatową policji
  • nowe radiowozy stojące przed komendą powiatową policji
Powrót na górę strony