Z życia garnizonu

Pierwszaki z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Data publikacji 26.09.2023

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w progi Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zawitały pierwsze grupy uczniów chcących zobaczyć na czym polega służba policjantów oraz jak wygląda ich miejsce pracy i sprzęt którym się posługują.

26 września br. do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przyszli niezwykli goście. Byli to uczniowie klasy trzeciej ze szkoły podstawowej nr 70 w Krakowie oraz dwie klasy „pierwszaków” z jednej ze szkół  podstawowych w Bochni wraz z nauczycielami i opiekunami. W komendzie czekali już na nich wyznaczeni policjanci, którzy oprowadzali dzieci po poszczególnych wydziałach i miejscach aby pokazać im jak najwięcej a przy okazji przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Policjanci wydziału prewencji rozmawiali z dziećmi na temat ogólnie rozumianego bezpieczeństwa, prawidłowych zachowaniach wobec obcych oraz nieznanych zwierząt. Uczulali również przed ryzykownym zachowaniem w sieci.
Policjanci ruchu drogowego omówili z uczniami podstawowe zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.
Szczególne zainteresowanie wzbudził pies służbowy, z którym pojawił się na spotkaniu jego przewodnik.
Pracownicy laboratorium kryminalistycznego pomagali maluchom  wykonać swoje odciski palców.
Specjalny pokaz przygotowali dla małych gości kontrterroryści, którzy zaprezentowali zarówno specjalistyczne  pojazdy jak i sprzęt używany podczas akcji.
Nadinsp. Michał Ledzion Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, zaprosił małych gości  do swojego gabinetu na chwilę rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcie.  
Uśmiechnięte buzie opuszczających komendę dzieci były oznaką dobrze spędzonego czasu.

 

Powrót na górę strony