Z życia garnizonu

Bocheńskie obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji 13.11.2023

Z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na terenie otwartej strzelnicy w Bochni odbył się turniej strzelecki połączony z rodzinnym piknikiem. W wydarzenie zorganizowane pod nazwą „10 strzałów ku chwale ojczyzny” włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Bochni.

W sobotę (11 listopada br.) obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie, na otwartej strzelnicy LOK w Bochni odbyła akcja pod nazwą „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. To już 10. edycja organizowanej przez Małopolskie Centrum Strzelectwa inicjatywy, której partnerem jest Komenda Powiatowa Policji w Bochni. Akcja łącząca w sobie elementy zawodów strzeleckich i pikniku rodzinnego jak co roku przyciągnęła wielu mieszkańców powiatu bocheńskiego, którzy po udzieleniu odpowiedniego instruktażu, mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Aktywny udział w przedsięwzięciu wzięli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi opowiadali o swojej codziennej służbie oraz prezentowali zabrany ze sobą sprzęt, elementy policyjnego umundurowania oraz pojazdy służbowe. Tradycyjnie wśród najmłodszych uczestników największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia policyjnego munduru i zobaczenia od środka oznakowanego radiowozu. Policjanci podczas rozmów prowadzili także profilaktykę, przybliżając zagrożenia, z jakimi można natknąć się w internecie, czy podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Omówili także metody działania oszustów próbujących wyłudzić pieniądze metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Oprócz strzelania organizatorzy zapewnili uczestnikom wydarzenia szereg innych atrakcji. Podczas akcji prezentowane były pokazy broni historycznej i kolekcjonerskiej, sprzętu ratownictwa wodnego, sprzętu strażackiego, czy sprzętu strażników więziennych. 

Powrót na górę strony