Z życia garnizonu

Badam się – mam pewność!

Data publikacji 26.03.2024

Pod tym hasłem, w ramach obchodów 114. rocznicy ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet, 26 marca br., odbyły się badania w zaparkowanym na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mammobusie.

W ramach dbałości o zdrowie, panie mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, które zostało wykonane najnowszej generacji mammografem cyfrowym w ramach mobilnej pracowni badań Centrum Medycznego Maszachaba,
w związku z Ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi NFZ.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem,  wpisując się tym samym w propagowanie idei podnoszenia i kształtowania świadomości zdrowotnej. Zapisy na badanie koordynowała pani Dominika Bąk z Centrum Medycznego MASZACHABA. Zapisano 60 pań z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. To bardzo dobry wynik, który pokazuje zainteresowanie profilaktyką zdrowotną, która pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć skuteczne leczenie.
W trosce o zdrowie naszych pań, życzymy dużo zdrowia, nie tylko w ramach akcji profilaktycznej na Dzień Kobiet, ale również na co dzień.

 

Powrót na górę strony