Z życia garnizonu

Mistrzostwa Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrzostwa Polski Policji ze startu wspólnego

Data publikacji 10.06.2024

W weekend (8-9 czerwca br.) w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo” odbyły się wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Wyścig organizowany był we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów  - amatorów. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. O bezpieczeństwo na trasie wyścigu oraz w ruchu drogowym dbali policjanci, strażacy i ratownicy  medyczni. Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 16 km. Start i meta znajdowały się w  Kornatce (gmina Dobczyce). Zawodnicy wypuszczani byli ze startu co 30 sekund. Oto laureaci pierwszego dnia zawodów:

Kobiety:

 1. Martyna Klekot
 2. Monika Mazur

Mężczyźni podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe.
M1:

 1.  Adrian Stempniak
 2.  Karol Filipenko
 3.  Radosław Wasilewski

M2:

 1.  Mariusz Kamiński
 2.  Artur Wojtowicz
 3.  Marek Stram

Drugiego dnia imprezy kolarze mierzyli się na dystansach Gran Fondo (86,1 km), Medio Fondo (68,1 km) i Adventure (48,5 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali w ramach wyścigu Medio Fondo. Ten wyścig swój początek i koniec miał w Dobczycach. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 1180 m i obfitowała w liczne podjazdy. W kategorii ,,OPEN Policjantki” mistrzynią została Martyna Klekot. Mistrzem wśród policjantów w kategorii M1 został Adrian Stempiak, natomiast w  kategorii M2 Mariusz Kamiński.

OPEN Policjantki

 1.   Martyna Klekot
 2.   Monika Mazur

M1

 1. Adrian Stempiak
 2. Filip Socha
 3. Radosław Wasilewski

M2:

 1. Mariusz Kamiński
 2. Artur Wojtowicz
 3. Marek Stram

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz Rafał Majka.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego typu imprezy sportowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla Policji jak i innych współpracujących z nią służb. W zabezpieczeniu trasy wyścigu brało udział ponad 100 policjantów z Myślenic i innych jednostek województwa małopolskiego. Mundurowi dbali o  bezpieczeństwo zarówno  kolarzy, jak i pozostałych uczestników  ruchu drogowego. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach i ulicach, które zostały wyłączone z ruchu  na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Policjanci byli również zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, niezwykle ważna była również współpraca z organizatorem oraz służbami ratunkowymi biorącymi udział w zabezpieczeniu w tym strażakami oaz ratownikami medycznymi.

Powrót na górę strony