Z życia garnizonu

Oświęcimski policjant otrzymał tytuł „Pozytywna Osoba” w podziękowaniu za pomoc w transporcie Nikolki na badania do Warszawy

Data publikacji 26.01.2021

Aspirant sztabowy Michał Piszczek policjant Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji nie wahał się ani chwili, gdy dowiedział się jest specjalna misja do spełnienia. W dniu wolnym od służby, ambulansem sanitarnym dowiózł na badania do jednego z warszawskich instytutów Nikolkę, 12 – letnią dziewczynkę cierpiącą na dziecięce porażenie mózgowe. Za charytatywny odruch serca został uhonorowany tytułem „Pozytywna Osoba” przez oświęcimskie Stowarzyszenie Pozytywni.

Kilkanaście dni temu stowarzyszenie Pozytywni zwróciło się do policjanta z prośbą o pomoc w przewiezieniu na badania do jednego z warszawskich instytutów medycznych, 12 – letniej dziewczynki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Transport miał się odbyć ambulansem sanitarnym. Michał ukończył ratownictwo medyczne i ma uprawnienia oraz doświadczenie w kierowania pojazdami uprzywilejowanymi,  więc podjął się tej niezwykle ważnej misji.

W czwartek (14.01.br.) o godzinie 6, policjant  zasiadł za kierownicą ambulansu sanitarnego, udostępnionego nieodpłatnie przez firmę Atma Rescures i wraz z Mirosławem Semikiem – Wiceprezesem Stowarzyszenia Pozytywni, Nikolką oraz jej mamą i babcią wyruszyli do Warszawy. Podróż przebiegła spokojnie, dzięki temu dziewczynka mogła przejść badania lekarskie po skomplikowanej operacji biodra. Podróż zakończyła się o godz. 19, bezpiecznym powrotem dziecka do domu.  W ubiegłym tygodniu za udzieloną charytatywnie pomoc, policjant z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Pozytywni otrzymał certyfikat „Pozytywna Osoba”.

Aspirant Sztabowy Michał Piszczek w Policji służy już 18 lat. W tym czasie niejednokrotnie jako wolontariusz charytatywnie uczestniczył w transporcie chorych. Jest również honorowym krwiodawcą. Ten bezcenny ratujący życie skarb oddaje już od kilkunastu lat.

Powrót na górę strony