Z życia garnizonu

POŻEGNANIE INSP. JERZEGO GROŃSKIEGO KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PROSZOWICACH ORAZ PODKOM. PAWŁA BURDY NACZELNIKA WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PROSZOWICACH.

Data publikacji 01.03.2021

26 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Jerzego Grońskiego Komendanta Powiatowego Policji oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Proszowicach. Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną w uroczystości uczestniczyło skromne grono kadry kierowniczej oraz policjantów i pracowników proszowickiej komendy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości. Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach mł. insp. Paweł Piętka przywitał wszystkich obecnych gości. Po odczytaniu rozkazu o zwolnieniu ze służby w Policji oraz przebiegu służby, nastąpiła ceremonia pożegnania Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach insp. Jerzego Grońskiego ze sztandarem. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach mł. insp. Paweł Piętka podziękował za współpracę i życzył pomyślności i spokoju na emeryturze. Głos zabrał również insp. Jerzy Groński dziękując wszystkim za wspólną służbę. W szczególności podziękował kierownictwu jednostki, funkcjonariuszom i pracownikom komendy za zaangażowanie i pomoc w codziennych obowiązkach.

Insp. Jerzy Groński służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Przez większość swojej długoletniej służby insp. Jerzy Groński związany był z pionem kryminalnym. W 2006r. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Niepołomicach, w 2007r. został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, następnie w 2012r. zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, a w 2013r. obejmuje stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach. Od dnia 11 lipca 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach.

Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy proszowickiej komendy serdecznie dziękują za wszystkie lata wspólnej pracy i życzą wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia dalszych życiowych planów.

 

Na zasłużoną emeryturę odszedł także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Paweł Burda. W trakcie uroczystości odczytano rozkaz o zwolnieniu ze służby oraz przebieg służby. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach mł. insp. Paweł Piętka podziękował odchodzącemu na emeryturę za lata służby w szeregach policji oraz współpracę, życząc jednocześnie odpoczynku i realizacji marzeń na dalszym etapie życia.

Podkom. Paweł Burda podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za współpracę i bardzo dobre relacje.

Podkom. Paweł Burda swoją służbę rozpoczął w 1991r. w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie służył do lipca 2002r. będąc Dowódcą Drużyny Kompanii Plutonu Oddziałów Prewencji Policji. Od 05.12.2002r. do 18.06.2003r. pełnił służbę w Siłach Pokojowych ONZ w Kosowie. W 2004r. dalszą służbę pełni w Komisariacie Autostradowym w Krakowie. W roku 2009 zostaje przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach, gdzie obejmuje stanowisko Specjalisty Wydziału Ruchu Drogowego. Z dniem 1 listopada 2014 roku został powołany na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach.

Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy proszowickiej komendy serdecznie dziękują za wszystkie lata wspólnej pracy i życzą wszelkiej pomyślności, zdrowia i spełnienia dalszych życiowych planów.

Powrót na górę strony