Z życia garnizonu

Podziękowania dla policjantek z Zielonek za profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych

Data publikacji 05.03.2021

Dzięki działaniom policjantek, agresywny mężczyzna zastraszający mieszkańców gminy Michałowice został odizolowany w ośrodku zamkniętym. Za profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych podziękował funkcjonariuszkom Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, który otrzymał w tej sprawie list od sołtysa.

Najlepszą nagrodą dla policjantów za wykonaną pracę, jest wdzięczność osób, którym pomogli. Sołtys jednej z miejscowości gminy Michałowice w liście do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie skierował słowa podziękowania za wykonanie obowiązków służbowych przez funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Zielonkach. Policjantki udzieliły pomocy mieszkańcom dzięki czemu zostali uwolnieni od niepokoju i niebezpieczeństwa ze strony agresora.

3 marca br., w siedzibie KPP Kraków I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. insp. Dariusz Suwała, uroczyście wręczył podziękowania dwóm policjantkom z Komisariatu Policji w Zielonkach skierowane od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera za profesjonalizm i zaangażowanie w rozwiązaniu trudnej sytuacji mieszkańców.
Sprawa, którą zajmowały się funkcjonariuszki, dotyczyła mężczyzny siejącego postrach wśród mieszkańców, przez którego czuli się zagrożeni. Mężczyzna był wobec nich agresywny i ich zastraszał. Dzięki skrupulatności i zaangażowaniu policjantek zajmujących się tą sprawą podjęto działania, które doprowadziły do zatrzymania agresora, przedstawienia mu zarzutów znęcania i kierowania gróźb karanych, Po badaniach podejrzanego sąd orzekł wobec niego środek  zabezpieczający w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

 

Powrót na górę strony