Z życia garnizonu

Policjanci z Komisariatu z Jordanowa uhonorowani przez Komendanta Powiatowego

Data publikacji 23.03.2021

Trzech funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymało wyróżnienia od Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. Dwóch za ratowanie mężczyzny z płonącego budynku, a trzeci za osiągnięcia sportowe.

Sierżant sztabowy Karol Kudzia – dzielnicowy z Jordanowa oraz sierżant sztabowy Dominik Czarny – funkcjonariusz zespołu patrolowo-interwencyjnego uratowali życie starszemu mężczyźnie. 13 marca br. przed godziną 22, obaj policjanci udali się do Toporzyska, gdzie otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku. Gdy przyjechali na miejsce, szybko ustalili, że wewnątrz płonącego budynku znajduje się jedna osoba. Policjanci wyważyli drzwi i z palącego się pomieszczenia wynieśli starszego mężczyznę niedającego oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do jego reanimacji, dzięki czemu mężczyźnie wróciły funkcje życiowe. Następnie pieczę nad poszkodowanym przejęła załoga karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce.
Funkcjonariusze, którzy ratowali z pożaru starszego meżczyznę wypełnili frazę ze swojego ślubowania, którą znają wszyscy policjanci: „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”  i za to, dzisiaj, zostali nagrodzeni pochwałą przez Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusza Drobnego.
Dzisiejsze wyróżnienie było okazją dla docenienia trzeciego z jordanowskich funkcjonariuszy Policji, starszego sierżanta Damiana Marka, który jeszcze przed pandemią biorąc udział w zawodach narciarskich, reprezentował Komendę Wojewódzką i Komendę Główną Policji na etapie zawodów ogólnopolskich oraz na etapie europejskim, zajmując czołowe miejsca na podium.

  • policjanci podczas uroczystości
  • policjanci podczas uroczystości
  • policjanci podczas uroczystości
  • policjanci podczas uroczystości
  • policjanci podczas uroczystości
Powrót na górę strony