Z życia garnizonu

RUSZYŁY SZCZEPIENIA SŁUŻB MUNDUROWYCH W TARNOWIE #SZCZEPIMY SIĘ

Data publikacji 30.03.2021

W piątek 26 marca ruszyły szczepienia tarnowskich służb mundurowych. Łącznie chęć skorzystania z tej możliwości wyraziło ponad 230 tarnowskich policjantów. To ważny moment, który sprawi, że codzienna służba ukierunkowana na niesienie pomocy społeczeństwu nie będzie obarczona już takim ryzykiem zachorowania na SARS-CoV-2 wśród mundurowych. Dlatego #SZCZEPIMYSIĘ.

Stało się. Pierwsi mundurowi z Tarnowa są już szczepieni przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Rejestracja na szczepienie wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy w Narodowym Programie Szczepień należącej do grupy 1c, ruszyła na początku marca. Same szczepienia ruszyły szybciej niż zakładano:
- Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo obywateli. Od ponad roku są na pierwszej linii tej trudnej walki z pandemią koronawirusa. Służby mundurowe każdego dnia wypełniają zadania na rzecz ograniczenia rozwoju pandemii w Polsce – powiedział w środę na Stadionie Narodowym podczas inauguracji szczepień wiceminister Błażej Poboży, odpowiedzialny za służbę zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak dodał, proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych rozpoczyna się tydzień przed planowanym terminem.
Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk zaznaczył, że rozpoczęcie szczepień funkcjonariuszy służb traktuje : „jako wyraz szczególnej troski o formację, która na co dzień odgrywa ogromną rolę w naszym kraju, a sposób szczególny w czasie trwającej pandemii”. - To jest troska i o funkcjonariuszy i o ich najbliższych, a przede wszystkim troska o tych, z którymi na co dzień funkcjonariusze Polskiej Policji się stykają - powiedział. Dodał, że w skali doby to jest blisko 40 tysięcy kontaktów na linii policjant - obywatel. Zachęcił również funkcjonariuszy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na szczepienie. „Wierzę, że będzie nas funkcjonariuszy każdego dnia coraz więcej” – dodał.
Narodowy Program Szczepień służb mundurowych w Tarnowie rozpoczął się w Szpitalu Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie, gdzie przed południem stawiło się 100 mundurowych różnych formacji w tym 30 funkcjonariuszy tarnowskiej Policji, 10 policjantów z Brzeska, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze tarnowskiej Straży Miejskiej, Służby Ochrony Kolei, a także druhowie OSP. W kolejnych dniach do szczepień przystąpią pozostali zdeklarowani policjanci garnizonu tarnowskiego, policjanci z powiatu bocheńskiego, brzeskiego, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tarnowskiego, a także pozostałe służby mundurowe. W ciągu najbliższych dniu tarnowski szpital zaszczepi 400 mundurowych, którzy wyrazili akces w procesie szczepienia.
To ważne, aby jak najwięcej mundurowych skorzystało z tej możliwości. Szczepienie wśród tych grup zawodowych jest niezwykle istotne. To ludzie, którzy codziennie znajdują się na pierwszej linii frontu. Aby ratować innych sami jednak muszą żyć i być zdrowym. Dlatego zachęcamy do tego, aby się zaszczepić #SZCZEPIMY SIĘ.

  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.88 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony