Z życia garnizonu

Zmarł Kapelan Małopolskiej Policji

Data publikacji 17.04.2021

Zmarł ks. Paweł Mielecki, wikariusz parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie, kapelan Małopolskiej Policji

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Kęt z parafii pw. św. Małgorzaty i Katarzyny. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.
Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana Małopolskiej Policji.
Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej odpowiadał za przygotowanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do tego święta.
 
22 kwietnia br. w kaplicy parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie odprawione zostaną msze święte w intencji śp. ks. dr. Pawła Mieleckiego (msze transmitowane będą na parafialnym kanale internetowym).
Msze św. w intencji  śp. ks. dr. Pawła Mieleckiego odprawione zostaną także 23  kwietnia br. w kościele pw. św. Małgorzaty i św. Katarzyny w Kętach.  O godz. 15.00  odprawiona zostanie tam msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie trumny z Ciałem  Zmarłego.
 
  • zmarły kapelan małopolskiej policji
  • zmarły kapelan małopolskiej policji
  • zmarły kapelan małopolskiej policji
  • zmarły kapelan małopolskiej policji
  • ksiądz kapelan w ostatnim złożeniu wieńców pod obeliskiem poległych policjantów, zdjęcie wykonane przed śmiercią kapelana
  • Kapelan z policjantami na audiencji u Papieża
Powrót na górę strony