Tag oszustwo
Rozmiar czcionki
- Oszustwo na kryptoaktywach 66-letni mieszkaniec Wadowic padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Przez brak czujności stracił ponad 90 tysięcy złotych. Policjanci ponownie przestrzegają przed inwestowaniem swoich pieniędzy w internecie oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł.
- Oszustwo na pracownika banku. Mężczyzna z Oświęcimia stracił 200 000 złotych Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszustów, którzy podając się za pracownika banku, a następnie policjanta ds. walki z przestępczością gospodarczą, oszukali 45–letniego mieszkańca Oświęcimia. Pokrzywdzony podczas rozmowy telefonicznej uwierzył, że jego oszczędności w banku są zagrożone i stracił 200 000 złotych.
- Oszustwo na wnuczka w powiecie gorlickim W czwartek 10 lipca br., gorliccy mundurowi przyjęli zgłoszenie od mieszkanki powiatu gorlickiego, która została oszukana metodą „na wnuczka” na kwotę 104 tys. zł. Funkcjonariusze przestrzegają, aby cały czas być czujnym i ostrożnym, także w okresie wakacyjno-urlopowym.
- Oszustwo na „akcje” koncernu paliwowego. 85-latek stracił ponad 100 tys. złotych 85-letni mieszkaniec Krakowa stracił pond 100 tys. złotych, po tym jak padł ofiarą oszustów działający metoda „na akcje” znanego koncernu paliwowego. Internetowi przestępcy obiecywali mężczyźnie wielki zyski, tymczasem stracił on oszczędności życia. Policjanci przypominają, nie dajmy się zwieść obietnicą szybkiego zysku i nie przelewajmy, ani nie przekazujmy naszych pieniędzy nieznajomym.
- Oszustwo na „pracownika banku” Metody i scenariusze oszustów są podobne. Różnią się szczegółami i dostosowywane są do wieku potencjalnych ofiar. 61-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która uwierzyła w rozmowie telefonicznej, że rozmawia z prawdziwym przedstawicielem banku, zainstalowała aplikację na swoim urządzeniu wskazaną przez oszusta, za pomocą której straciła prawie 9 tys. złotych
- Oszustwo podczas sprzedaży samochodu Mieszkaniec Sandomierza na internetowym portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę sprzedaży samochodu marki Audi. Pojazd, który miał być w idealnym stanie posiadał nie tylko usterki techniczne. Sprzedający go mężczyzna przekazał zainteresowanemu kupcowi numer VIN innego pojazdu. Natomiast faktyczny numer wskazywał prawdziwą historię samochodu, który aż 7 razy brał udział w zdarzeniach drogowych. Ostatni z nich został zakwalifikowany jako szkoda całkowita. Apelujemy o czujność podczas tego typu transakcji!
- Oszustwo „na akcje giełdowe”. Pokrzywdzona straciła 20 000 złotych. Mieszkanka Kęt padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na akcje giełdowe”. Kobieta przez brak ostrożności straciła 20 000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
- Oszustwo „na BLIK” - mieszkaniec powiatu dąbrowskiego stracił 600 złotych Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej prowadza postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na BLIK”. Poszkodowany 42-latek, przekonany, że pomaga swojemu szwagrowi, przekazał kod płatności, przez co stracił 600 złotych.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 40 000 złotych Mieszkanka Przeciszowa padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności, a straciła ponad 40 000 złotych. Policjanci zalecają nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 67 000 złotych Mieszkanka Kęt padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności. Straciła 67 000 złotych. Policjanci apelują o niezawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych ogłoszeń w Internecie.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 10 000 złotych. Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Zalecają nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 160 000 złotych Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, działającego metodą na „inwestycje w akcje”. Ofiarą przestępcy padł 58-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Poszkodowany w rozmowie telefonicznej z oszustem podającym się za brokera uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Zamiast zyskać, stracił 160 000 złotych.
- Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony uwierzył w szybki zysk. Stracił 81 000 złotych. Mieszkaniec gminy Chełmek padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Stracił 81 000 złotych. Policjanci zalecają, aby chroniąc oszczędności nie podejmować decyzji o inwestowaniu, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie oraz podczas rozmowy telefonicznej.
- Oszustwo „na inwestycje” w powiecie gorlickim W związku z oszustwem do jakiego doszło w ostatnim czasie, mieszkaniec powiatu gorlickiego stracił prawie 30 tysięcy zł.
- Oszustwo „na inwestycje”. Senior uwierzył w szybki zysk i stracił oszczędności 73-letni mieszkaniec powiatu suskiego uwierzył fałszywemu przedstawicielowi firmy inwestycyjnej i stracił swoje oszczędności. Przez brak czujności senior stracił ponad 9 tysięcy złotych.
- Oszustwo „na pracownika banku i policjanta” – mieszkaniec gminy Chrzanów stracił 30 tysięcy złotych Do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zgłosił się 59-letni mieszkaniec gminy Chrzanów, który padł ofiarą oszustwa. Sprawcy, podszywając się pod pracowników Narodowego Banku Polskiego oraz funkcjonariusza Policji, wprowadzili go w błąd, informując o rzekomej próbie przejęcia środków zgromadzonych na jego koncie bankowym.
- Oszustwo „na pracownika banku”. Kobieta straciła 43 000 złotych Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał i okradł 35–letnią mieszkankę Przeciszowa. Kobieta straciła 43 000 złotych.
- Planujesz wypoczynek w górach? Uważaj na kwatery widmo Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok. To czas, kiedy wiele osób szuka idealnej oferty na wyjazd. Pamiętajmy, że możemy natknąć się na oszustów, tak jak jedna z mieszkanek Sądecczyzny, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.
- Podszyła się pod sąsiadkę i wyłudziła pieniądze od seniorki. Policja ostrzega przed oszustami Myśleniccy policjanci poszukują kobiety, która 3 grudnia oszukała 82-letnią mieszkankę Myślenic, podając się za jej sąsiadkę i wyłudzając 800 zł. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy seniorzy częściej stają się celem bezwzględnych oszustów.
- Policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali oszusta poszukiwanego przez krakowskich funkcjonariuszy Sprawna wymiana informacji, profesjonalne działania funkcjonariuszy oraz wzorowa współpraca pomiędzy jednostkami małopolskiej Policji doprowadziły do tego, że poszukiwany oszust, działający na tzw. legendę znalazł się w rękach służb. 19 maja br. 34-letni mieszkaniec Opolszczyzny został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, a następnie przekazany i rozliczony przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Oszustwo na kryptoaktywach
66-letni mieszkaniec Wadowic padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Przez brak czujności stracił ponad 90 tysięcy złotych. Policjanci ponownie przestrzegają przed inwestowaniem swoich pieniędzy w internecie oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł.
Oszustwo na pracownika banku. Mężczyzna z Oświęcimia stracił 200 000 złotych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszustów, którzy podając się za pracownika banku, a następnie policjanta ds. walki z przestępczością gospodarczą, oszukali 45–letniego mieszkańca Oświęcimia. Pokrzywdzony podczas rozmowy telefonicznej uwierzył, że jego oszczędności w banku są zagrożone i stracił 200 000 złotych.
Oszustwo na wnuczka w powiecie gorlickim
W czwartek 10 lipca br., gorliccy mundurowi przyjęli zgłoszenie od mieszkanki powiatu gorlickiego, która została oszukana metodą „na wnuczka” na kwotę 104 tys. zł. Funkcjonariusze przestrzegają, aby cały czas być czujnym i ostrożnym, także w okresie wakacyjno-urlopowym.
Oszustwo na „akcje” koncernu paliwowego. 85-latek stracił ponad 100 tys. złotych
85-letni mieszkaniec Krakowa stracił pond 100 tys. złotych, po tym jak padł ofiarą oszustów działający metoda „na akcje” znanego koncernu paliwowego. Internetowi przestępcy obiecywali mężczyźnie wielki zyski, tymczasem stracił on oszczędności życia. Policjanci przypominają, nie dajmy się zwieść obietnicą szybkiego zysku i nie przelewajmy, ani nie przekazujmy naszych pieniędzy nieznajomym.
Oszustwo na „pracownika banku”
Metody i scenariusze oszustów są podobne. Różnią się szczegółami i dostosowywane są do wieku potencjalnych ofiar. 61-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która uwierzyła w rozmowie telefonicznej, że rozmawia z prawdziwym przedstawicielem banku, zainstalowała aplikację na swoim urządzeniu wskazaną przez oszusta, za pomocą której straciła prawie 9 tys. złotych
Oszustwo podczas sprzedaży samochodu
Mieszkaniec Sandomierza na internetowym portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę sprzedaży samochodu marki Audi. Pojazd, który miał być w idealnym stanie posiadał nie tylko usterki techniczne. Sprzedający go mężczyzna przekazał zainteresowanemu kupcowi numer VIN innego pojazdu. Natomiast faktyczny numer wskazywał prawdziwą historię samochodu, który aż 7 razy brał udział w zdarzeniach drogowych. Ostatni z nich został zakwalifikowany jako szkoda całkowita. Apelujemy o czujność podczas tego typu transakcji!
Oszustwo „na akcje giełdowe”. Pokrzywdzona straciła 20 000 złotych.
Mieszkanka Kęt padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na akcje giełdowe”. Kobieta przez brak ostrożności straciła 20 000 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
Oszustwo „na BLIK” - mieszkaniec powiatu dąbrowskiego stracił 600 złotych
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej prowadza postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na BLIK”. Poszkodowany 42-latek, przekonany, że pomaga swojemu szwagrowi, przekazał kod płatności, przez co stracił 600 złotych.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 40 000 złotych
Mieszkanka Przeciszowa padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności, a straciła ponad 40 000 złotych. Policjanci zalecają nie zawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzona straciła 67 000 złotych
Mieszkanka Kęt padła ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Kobieta uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży oszczędności. Straciła 67 000 złotych. Policjanci apelują o niezawieranie transakcji finansowych przez telefon, na podstawie przypadkowych ogłoszeń w Internecie.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 10 000 złotych.
Mieszkaniec Oświęcimia padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna przez brak ostrożności stracił 10 000 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozsądku. Zalecają nie zawieranie transakcji finansowych, kierując się przypadkowymi reklamami w Internecie, a także przez telefon.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony stracił 160 000 złotych
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, działającego metodą na „inwestycje w akcje”. Ofiarą przestępcy padł 58-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Poszkodowany w rozmowie telefonicznej z oszustem podającym się za brokera uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Zamiast zyskać, stracił 160 000 złotych.
Oszustwo „na inwestycje w akcje”. Pokrzywdzony uwierzył w szybki zysk. Stracił 81 000 złotych.
Mieszkaniec gminy Chełmek padł ofiarą oszustów internetowych działających metodą „na inwestycje w akcje”. Mężczyzna uwierzył, że w krótkim czasie pomnoży swoje oszczędności. Stracił 81 000 złotych. Policjanci zalecają, aby chroniąc oszczędności nie podejmować decyzji o inwestowaniu, na podstawie przypadkowych reklam w Internecie oraz podczas rozmowy telefonicznej.
Oszustwo „na inwestycje” w powiecie gorlickim
W związku z oszustwem do jakiego doszło w ostatnim czasie, mieszkaniec powiatu gorlickiego stracił prawie 30 tysięcy zł.
Oszustwo „na inwestycje”. Senior uwierzył w szybki zysk i stracił oszczędności
73-letni mieszkaniec powiatu suskiego uwierzył fałszywemu przedstawicielowi firmy inwestycyjnej i stracił swoje oszczędności. Przez brak czujności senior stracił ponad 9 tysięcy złotych.
Oszustwo „na pracownika banku i policjanta” – mieszkaniec gminy Chrzanów stracił 30 tysięcy złotych
Do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zgłosił się 59-letni mieszkaniec gminy Chrzanów, który padł ofiarą oszustwa. Sprawcy, podszywając się pod pracowników Narodowego Banku Polskiego oraz funkcjonariusza Policji, wprowadzili go w błąd, informując o rzekomej próbie przejęcia środków zgromadzonych na jego koncie bankowym.
Oszustwo „na pracownika banku”. Kobieta straciła 43 000 złotych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał i okradł 35–letnią mieszkankę Przeciszowa. Kobieta straciła 43 000 złotych.
Planujesz wypoczynek w górach? Uważaj na kwatery widmo
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok. To czas, kiedy wiele osób szuka idealnej oferty na wyjazd. Pamiętajmy, że możemy natknąć się na oszustów, tak jak jedna z mieszkanek Sądecczyzny, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.
Podszyła się pod sąsiadkę i wyłudziła pieniądze od seniorki. Policja ostrzega przed oszustami
Myśleniccy policjanci poszukują kobiety, która 3 grudnia oszukała 82-letnią mieszkankę Myślenic, podając się za jej sąsiadkę i wyłudzając 800 zł. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy seniorzy częściej stają się celem bezwzględnych oszustów.
Policjanci z Czarnego Dunajca zatrzymali oszusta poszukiwanego przez krakowskich funkcjonariuszy
Sprawna wymiana informacji, profesjonalne działania funkcjonariuszy oraz wzorowa współpraca pomiędzy jednostkami małopolskiej Policji doprowadziły do tego, że poszukiwany oszust, działający na tzw. legendę znalazł się w rękach służb. 19 maja br. 34-letni mieszkaniec Opolszczyzny został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, a następnie przekazany i rozliczony przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.