„Szkolenie funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Policji Patrolowej i Służb Zarządzania Kryzysowego w zakresie podejmowania wieloaspektowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gruzji”
Projekt nr DWR/ADM 2024/012/2
„Szkolenie funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Policji Patrolowej i Służb Zarządzania Kryzysowego w zakresie podejmowania wieloaspektowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gruzji”
Wartość projektu: 1 000 000,00 PLN
- I moduł: 450 978,00 PLN,
- II moduł: 549 022,00 PLN
Czas trwania modułów
- Moduł nr 1: Data rozpoczęcia: 2024-05-01 Data zakończenia: 2024-12-31
- Moduł nr 2 Data rozpoczęcia: 2025-03-01 Data zakończenia: 2025-12-31
Projekt obejmuje swą tematyką wieloaspektowe działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Gruzji poprzez wzmocnienie instytucjonalne Policji Patrolowej i Służb Zarządzania Kryzysowego MSW Gruzji. W trakcie realizacji dwuletniego projektu przewidziane zostało zorganizowanie czterech szkoleń, dla ok. 80 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Policji Patrolowej i Służb Zarządzania Kryzysowego kraju beneficjenta. Szkolenia zostały zaplanowane w 2024 i 2025 r. Będą one przeprowadzone przez ekspertów z: Komendy Wojewódzkiej w Krakowie oraz przy udziale Szkoły Aspirantów Państwowej Staży Pożarnej w Krakowie. Podczas szkoleń w 2024 r. zostaną przestawione wypracowane w Polsce działania Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, postępowania Policji i współdziałania służb ratowniczych na miejscu katastrofy w ruchu lądowym, udzielania pierwszej pomocy podczas tego rodzaju zdarzenia. Dodatkowo, zostaną zrealizowane wykłady w zakresie psychologicznych aspektów czynności wykonywanych w ramach pomocy ofiarom katastrofy drogowej. Natomiast w 2025 r. zostaną przedstawione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, działań Policji podejmowanych w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, taktyki i techniki kierowania pojazdem, postępowań ratowniczych w stanach zagrożenia życia oraz zostaną omówione psychologiczne kompetencje kierujących pojazdami uprzywilejowanymi. Projekt zakłada także doposażenie beneficjenta w mobilne miasteczko ruchu drogowego, w celu umożliwienia prowadzenia praktycznych działań profilaktycznych, kształtujących właściwe zachowania uczestników ruchu drogowego oraz podnoszących świadomość w zakresie obowiązujących przepisów. Eksperci z Polski przeprowadzą instruktaż z obsługi i wykorzystania przekazanego sprzętu dla 25 przedstawicieli gruzińskich funkcjonariuszy.
„Project co-financed within the framework of the development cooperation Polish Aid.”