AKTUALNOŚCI

Działania edukacyjno-informacyjne policjantów z Komisariatu II na bulwarach wiślanych

Data publikacji 21.07.2022

Policjanci w ramach działań „Bezpieczne Wakacje” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykają się z dziećmi i dorosłymi by przekazywać rady i wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w sezonie wakacyjnym. Tym razem policjanci pojawili się nad brzegiem Wisły, gdzie w weekend wiele osób spędza wolny czas.

W niedzielę 17 lipca br. policjanci z Komisariatu II pojawili się na Bulwarze Kurlandzkim, gdzie wielu krakowian spędza czas na świeżym powietrzu. Policjanci wykorzystali tą okazję i zorganizowali akcję informacyjno-edukacyjną promującą bezpieczne korzystanie z letniego wypoczynku.
Mundurowi spotykali się zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, którym przekazywali cenne rady dotyczące zasad obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą, w górach, a także reguł związanych z poruszaniem się na rowerach, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Podczas spotkania nie zabrakło informacji o tym jak przemieszczać się na jednośladach, by robić to zgodnie z przepisami, a także tego jak bezpiecznie korzystać z innych środków transportu takich jak np. hulajnogi elektryczne oraz inne urządzenia wspomagające ruch. Małym miłośnikom wycieczek rowerowych policjanci wręczyli książeczki „ABC rowerzysty”, z których dzieci mogły dowiedzieć się, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru oraz o ogólnych zasadach poruszania się jednośladem. Dzieci otrzymały gadżety rowerowe i elementy odblaskowe.
Funkcjonariusze wręczali spacerowiczom ulotki informacyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą i przypominali, że kąpać można się tylko i włącznie w miejscach do tego przeznaczonych i korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratownika. Nie zabrakło wskazówek, jak korzystać ze sprzętu pływającego pamiętając przy tym o założeniu kapoku, ale przede wszystkim pamiętając o zdrowym rozsądku. 
Spotkanie z policjantami nad brzegiem Wisły, było też okazją do zaprezentowania zawodu policjanta oraz pojazdu służbowego, który szczególnie w najmłodszych wzbudził duże zainteresowanie.
 

  • dwoje dzieci ogląda wnętrze radiowozu
  • dzieci oglądają policyjny radiowóz obok stoi mężczyzna w kasku rowerowym
  • dziecko siedzi w radiowozie, obok stoi policjant
  • policjantka na bulwarze wiślanym wręcza spacerowiczom ulotki informacyjne
Powrót na górę strony