Tag prewencja
Rozmiar czcionki
- Oszustwa na „wypadek drogowy” – jak przeciwdziałać oszustom? W dniu 21 lutego 2025 roku policjantki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadziły prelekcję poświęconą zagadnieniom związanym z różnorodną tematyką oszustw w Centrum Aktywności Seniora – Fundacja Nowe Centrum przy ul. Pachońskiego w Krakowie.
- #DzielnicowyBliżejNas. Prelekcja dla podopiecznych Placówki Wychowawczej w Miękini Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krzeszowicach wspólnie z policjantką Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zorganizowali spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Miękini.
- #DzielnicowyBliżejNas. „Dzień Bezpiecznego Internetu” z policjantami z powiatu krakowskiego Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Słomnikach wspólnie z policjantką Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Luborzycy.
- Nie Daj Się Oszukać! – spotkanie z seniorami w Samorządowym Przedszkolu nr 64 w Krakowie W dniu 12 lutego 2025 roku policjantki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadziły spotkanie profilaktyczno-edukacyjne skierowane do osób starszych i ich rodzin.
- Trudny czas dla bezdomnych – nie bądźmy obojętni! Okres zimowy niesie za sobą dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jakim jest narażenie na zagrażające życiu wychłodzenie organizmu. O tej porze roku osoby bezdomne, starsze mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką.
- Policyjne działania z seniorami podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka Kontynuacja akcji profilaktycznej to część szerokiej inicjatywy edukacyjnej, której celem jest uświadomienie seniorów i ich rodzin w temacie potencjalnych zagrożeń. Dzięki temu, iż uroczystości w placówkach odbywają się w różnych terminach, możliwe jest dotarcie do kolejnych grup seniorów, a tym samym dalsze umacnianie ich wiedzy. Dzieci uczestniczące w spotkaniach również zdobywają cenną wiedzę, m.in. na co zwracać uwagę, jak reagować w sytuacjach budzących podejrzenia i jak przypominać bliskim o zasadach ostrożności. Działania nie kończą się wraz ze spotkaniem - wiedza na temat bezpieczeństwa zostaje przekazana dalej, a międzypokoleniowa współpraca staje się barierą dla oszustów.
- Ferie w Małopolsce - podsumowanie działań prewencyjnych małopolskiej Policji W województwie małopolskim zakończyły się ferie. Najistotniejszym zadaniem Policji w tym czasie było zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym w naszym województwie oraz jego mieszkańcom. Pod nadzorem małopolskich policjantów w tym okresie pozostawali uczniowie spędzający czas wolny od nauki w formie zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak i w swoich rodzinnych miejscowościach.
- Akcja Profilaktyczna z uczestnikami zimowej półkolonii w Centrum Sportowo-Edukacyjnym SkakAnka w Krakowie 23 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadziły akcję profilaktyczną „Bezpieczne ferie” dla dzieci uczestniczących w zimowej półkolonii w Centrum Sportowo-Edukacyjnym SkakAnka przy ul. Fiołkowej 15 w Krakowie.
- Dzień Babci i Dziadka - Spotkanie z seniorami. Dzień Babci i Dziadka to nie tylko okazja do wyrażenia wdzięczności wobec seniorów, ale także przypomnienie o ich istotnej roli w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom starsi mieszkańcy naszej społeczności mogą nie tylko poczuć się wyjątkowo, ale również zdobyć cenną wiedzę, która pomoże im uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
- Bezpieczne ferie 2025 Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili spotkanie z uczestnikami półkolonii organizowanymi przez Szkoły Podstawowe w Nowym Targu.
- SENIORZE- NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Porady Prewencyjne. W ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów Wydział Prewencji KWP w Krakowie we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji (IPA) Region Kraków opracował ulotki informacyjno-edukacyjne mające na celu ostrzeganie przed stosowanymi metodami oszustw oraz przypomnienie o podstawowych zasadach ostrożności, które są kluczowe w celu zminimalizowania potencjalnego ryzyka występujących przestępstw.
- „Bezpieczne ferie” – profilaktyczno- edukacyjne spotkanie z uczestnikami półkolonii w Centrum Edukacji Lotniczej KRAKÓW AIRPORT 20 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie i KPP w Krakowie przeprowadziły zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne ferie” dla dzieci uczestniczących w zimowych półkoloniach w Centrum Edukacji Lotniczej KRAKÓW AIRPORT. Inicjatywa odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjantki zachęcały także do udziału w konkursie filmowym, pn. „Śnieżny Dekalog”, który wystartował w ramach tej kampanii, a propaguje europejski numer alarmowy 112 oraz racjonalne i bezpieczne korzystanie ze stoku zgodnie z międzynarodowym dekalogiem narciarza.
- Uważaj komu przekazujesz kody BLIK! Zamiast do znajomej, pieniądze trafiły do oszusta Mimo że policjanci często apelują o rozwagę i informują o sposobie działania cyberoszustów wyłudzających pieniądze za pomocą kodów BLIK, nadal dochodzi do tego typu przestępstw. W ostatnim czasie mieszkanka powiatu nowosądeckiego przekonana, że pomaga swojej znajomej, straciła 1000 złotych, dlatego policjanci apelują o czujność i upewnianie się, komu przekazujemy kody BLIK.
- Bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi – jak nie dać się wykorzystać? Bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach wymaga od nas coraz większej czujności, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi osobami, które próbują się z nami skontaktować. Niestety, oszuści często celują w osoby starsze, które mogą nie być świadome nowych metod wyłudzania pieniędzy. Dlatego tak ważne jest, aby nie ufać każdej napotkanej osobie, szczególnie w sytuacjach, które wydają się nagłe, stresujące lub wymagające przekazania pieniędzy. W dniu 15 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadziły warsztaty profilaktyczno- edukacyjne w Centrum Aktywności Seniora - CAS
- Bezpieczeństwo na stoku
- Zakup sprzętu narciarskiego dla policjantów patrolujących zorganizowane tereny narciarskie woj. małopolskiego W trosce o bezpieczeństwo turystów oraz mieszkańców aktywnie korzystających z zorganizowanych terenów narciarskich, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła i uzupełniła sprzęt narciarski dla funkcjonariuszy pełniących służbę w okresie zimowym w patrolach narciarskich.
- #DzielnicowyBliżejNas. Dzielnicowi ze Skawiny i Krzeszowic na terenie lodowisk edukowali najmłodszych jak bezpiecznie spędzać czas w okresie ferii Dzielnicowi z Komisariatów Policji w Skawinie i Krzeszowicach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na terenie lodowisk przeprowadzili działania profilaktyczne, w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
- #Dzielnicowybliżejnas Krakowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Grzegórzek W środę na terenie Katolickiego Domu Kultury im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy przy ul. Stefana Bobrowskiego odbyło się spotkanie mieszkańców Dzielnicy II Grzegórzki z przedstawicielami lokalnych władz oraz funkcjonariuszami policji. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów, a policjanci udzielili praktycznych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób mieszkańcy mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
- Szkolenie praktyczne dla funkcjonariuszy Policji przygotowujących się do służby na zorganizowanych terenach narciarskich. W dniach 16-18 grudnia 2024 roku w Krynicy-Zdroju na stoku narciarskim Słotwiny Arena odbyło się szkolenie mające na celu przygotowanie kolejnych policjantów do pełnienia służby na zorganizowanych terenach narciarskich.
- Spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych W dniu 5 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej odbyło się spotkanie edukacyjne dla uchodźców wojennych przebywających na terenie ośrodka wypoczynkowego Ostoja Górska Koninki. Spotkanie zostało zorganizowane przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) przy współpracy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Krakowie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.