Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym

Wczoraj na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie, po raz pierwszy po pandemii, odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Koordynatorem przedsięwzięcia był nadkom. Marcin Dakowicz - kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w pływaniu.

6 września br. na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie o tytuł najlepszego pływaka i puchar Komendanta Głównego Policji  walczyło 27 sportowców z całej Polski, w tym 25 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Zawodnicy, zmagając się z czasem i własnymi słabościami mieli do pokonania dystans o długości 3 km.  Podczas mistrzostw obecny był insp. Robert Strzelecki, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który obserwował i kibicował biorącym udział w rywalizacji.  Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach. W pierwszej  kategorii zwyciężyła st.asp. Iwona Panas z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która pokonała dystans w czasie 53 min 23 s. W kategorii II kobiet pierwsze miejsce z czasem 50 min 49 s. zajęła asp.szt. Katarzyna Moskal z Centralnego Biura Śledczego Policji.  W kategorii mężczyzn najlepszy wynik  52 min 42 s.  uzyskał asp.szt.  Jordan Kowalczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W rankingu II mężczyzn zwycięzcą został kom. Maciej Lubas  z czasem 48 min 38 s. z Centralnego Biura Śledczego Policji. Natomiast w III kategorii mężczyzn pierwsze miejsce na podium zajął kom. Dariusz Wesołowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który pokonał dystans w ciągu 52 min 10 s. Wśród pracowników cywilnych, biorących udział w mistrzostwach najszybszy był Zbigniew Sajkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, przepływając dystans 3 kilometrów w czasie 58 min 44 s.

Puchary Komendanta Głównego Policji wręczył zwycięzcom insp. Robert Strzelecki. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie serdecznie pogratulował wszystkim zawodnikom, których następnie zaprosił na regeneracyjny poczęstunek, ufundowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal z rąk nadkomisarza Marcina Dakowicza. Pamiątkowe odznaczenie otrzymał również  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki.