Aktualności

Krakowscy śledczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się sprzedażą narkotyków

Data publikacji 07.04.2022

Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Krakowie – Prądnik Biały i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozbili grupę przestępczą zajmującą się dystrybucją środków odurzających. Zatrzymanych zostało 9 osób zamieszanych w przestępczy proceder. Wszyscy usłyszeli zarzuty, a 4 osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową stworzyli specgrupę rozpracowującą środowisko pseudokibiców handlujących środkami odurzającymi. Z dokonanych przez kryminalnych ustaleń wynikało, że gang przez okres kilku miesięcy wprowadził na czarny rynek w Małopolsce znaczą ilość środków odurzających.  Wszyscy sprawcy byli związani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Każdy z członków gangu pełnił  określoną rolę w przestępczym procederze. Od szefa grupy, do osoby sprowadzającej i przechowującej narkotyki, czy szukającej odpowiedniego rynku zbycia, po osobę zajmującą się bezpośrednią dystrybucją.  
W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Prądnik Biały. Intensywne rozpracowanie gangu przestępczego i zebranie odpowiednich materiałów dowodowych pozwoliło na przestąpienie do rozbicia grupy. Kilka dni temu doszło do realizacji  prokuratorskich postanowień  dotyczących zatrzymania najważniejszych członków przestępczej grupy i przeszukania ich posesji. Funkcjonariusze Policji jednocześnie sprawdzili 25 adresów na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Zatrzymanych zostało 9 osób w wieku 32-47 lat  (8 mężczyzn i jedna kobieta). Podczas przeszukań zabezpieczono m.in. kilkaset gramów marihuany, niewielką ilość  kokainy, gotówkę, telefony, laptopy.   
Wśród zatrzymanych jest herszt grupy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Natomiast pozostali członkowie  usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty uczestniczenia w obrocie  znacznej  ilości środków odurzających.  
1 kwietnia sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec 4 podejrzanych tj. herszta grupy i trzech innych mężczyzn. Pozostałe osoby objęte zostały policyjnym dozorem. 
Podejrzanym grozi  do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Film zorganizowana grupa przestępcza

Opis filmu: zorganizowana grupa przestępcza

Pobierz plik zorganizowana grupa przestępcza (format mp4 - rozmiar 15.24 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony