Aktualności

Policjanci zatrzymali pochodzącego z Hiszpanii podejrzewanego o zabójstwo 21-latka

Data publikacji 13.06.2022

9 czerwca br. wczesnym rankiem przypadkowy świadek zauważył w masywie leśnym w Libiążu leżącego na drodze młodego mężczyznę nie dającego oznak życia. Okazało się, że zmarły 21-latek miał rany kłute klatki piersiowej oraz pleców. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do sprawy kilka osób mających związek z tym zdarzeniem w tym pochodzącego z Hiszpanii 35-latka podejrzewanego o zabójstwo.

Wczoraj (9 czerwca) tuż po godz. 6:00  dyspozytorzy numeru  alarmowego 112 otrzymali od przypadkowego przechodnia zgłoszenie o leżącym i nie dającym oznak życia młodym mężczyźnie na drodze leśnej w Libiążu. Skierowano na miejsce patrol Policji i załogę Pogotowia ratunkowego. Okazało się, że leżący na ziemi zmarły młody mężczyzna posiadał obrażenia ciała w postaci ran kłutych klatki piersiowej i pleców.  Na miejsce przybył zatem prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą KWP w Krakowie i KPP w Chrzanowie. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Denatem  okazał się być 21-letni mieszkaniec Libiąża. Następnie ciało zmarłego przekazano do ZMS CM  UJ w Krakowie celem wykonania sekcji zwłok a Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła  tej sprawie śledztwo o przestępstwo z art 148§1 kk tj. zabójstwo. 
Na skutek szeroko zakrojonych czynności operacyjnych wytypowano sprawcę zdarzenia, który został zatrzymany tego samego dnia przez chrzanowskich kryminalnych w Libiążu.  Zatrzymany 35-letni mężczyzna jest obywatelem Hiszpanii od wielu lat mieszkającym na terenie powiatu chrzanowskiego. Zatrzymane zostały również inne osoby mogące mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem a  ich rola będzie weryfikowana w toku dalszych czynności. Aktualnie realizowane są przesłuchania świadków, analiza bilingów telefonicznych, monitoringów celem ustalenia przebiegu zdarzenia, weryfikacji roli poszczególnych osób w tej sprawie oraz ustalenia motywów działania sprawcy. Sprawa jest rozwojowa. O kolejnych jej etapach będziemy informować w zależności od zgody śledczych. 
W sobotę Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosowywał wobec podejrzanego na wniosek Prokuratury tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Film doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny

Pobierz plik doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny (format mp4 - rozmiar 3.61 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony